Anasayfa > 5'li Üst Haber, Siyaset > MHP İl Başkanı Kaya; ” MHP 116 Bin Oyla Tarihin En Fazla Oyunu Almıştır”

11.04.2014 Cum, 11:09

MHP İl Başkanı Kaya; ” MHP 116 Bin Oyla Tarihin En Fazla Oyunu Almıştır”

Reklam

Yerel seçimlerin değerlendirmesini yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Erzurum İl Başkanı Zekai KayaErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmeni eleştirdi.

MHP‘nin yerel seçim hazırlıklarına 1 yıl öncesinden başlayıp 30 Mart akşamına kadar sürdürdüklerini ifade eden MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, Erzurumlunun iradesine hepimiz saygı duyuyoruz ama şunu ifade etmek isterim ki Ak Parti iktidarı Erzurum‘u kandırmıştır.” dedi.

Kaya,”MHP, Erzurum‘da 116 bin oy alarak tarihinin en yüksek oyunu almıştır. Ama bu aldığımız oy bizi bir ilçe ya da büyükşehir belediye başkanlığına getirecek kadar yeterli oy sayısı değildir. Tabi birde adaletsizliklerin kurbanı olan bir partiyiz. Bir siyasi parti 25 bin oy ile 4 ilçeyi kazanarak toplam 14 Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve 4 Belediye Başkanı çıkartıyor ama MHP116 bin oy ile hiç belediye alamıyor ve Büyükşehir’e 4 tane meclis üyesi gönderebiliyor. Bu rakamlara bakılırsa MHPErzurum‘un ana muhalefet partisidir. Bundan sonra gördüğümüz eksiklikleri dile getireceğiz. Bugün billboardlar da Erzurum‘a teşekkür mesajları yayınlanıyor. Elbette teşekkür edecektir. Ben artık ona Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hitap etmiyorum ve etmeyeceğimde. Sekmen, Kartal Belediye Başkanı’dır. Elbette teşekkür edecek çünkü kendisine ciğer teslim edilmiştir. 2009 yılında MHP, 20.2 oya sahipken, 2011 milletvekilliği seçiminde 13.30 oy ve bugün Büyükşehir Belediye Başkanlığından 29.17’dir. İlçe belediyelerinde aldığımız oy 24.32’dir. Bu durumda MHPErzurum‘da en yüksek oyunu almıştır.Türkiye geneli bakıldığında MHP‘nin oyları 2 milyonun üzerine çıkmıştır ve bu 2 milyonun büyük kısmı da Ak Parti‘den, MHP‘ye dönen oylardır. Bu daMHP‘nin önümüzdeki genel seçimlerde iktidar yürüyüşünün ayak sesleridir.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.