Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > MHP’den Sert Açıklama

12.09.2012 Çar, 10:26

Reklam

MHP Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Başkanı Zekai KAYA, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut hakkında ilginç iddialarda bulundu.

 

Belediyeye işini halletmek için giden vatandaşların, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ve korumaları tarafından hak etmedikleri bir muameleyle karşılaştıklarını, hatta hakaret ve darp edildiklerini dile getiren Kaya, “ Ömrün büyük bir kısmını yaşamış olduğu toplumuna ve ülkesine hizmetle geçirmiş olan ve yaşlandıklarında bakıma, ilgiye ve alakaya muhtaç olan yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır.

Gelin görün ki bu değerlerden yoksun bir belediye başkanı, Erzurum’da vatandaştan aldığı destekle görev yapmaktadır. Geçtiğimiz ramazan ayı içerisinde de meramını anlatmak için Yakutiye Belediyesine giden 60 yaşındaki bir vatandaşımızı, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, soyadının etkisi altında kalmış olacak ki, korumasına dövdürtmüştü. Yok yere torunu yaşındaki adamdan dayak yiyen zavallı yaşlı adam, bu olayın ardından ilgili yerlere şikâyette bulunmasına rağmen olayın sonucu hakkında kamuoyuna herhangi bir bilgilendirme yapılmaması dikkatleri çekmektedir.

Ali kıran – baş kesen misiniz?

Bu olay kendisine güç vermiş olsa gerek ki, kendisini ali kıran – baş kesen zannetmeye başlayan başkan Ali Korkut ve korumaları, 05.09.2012 Çarşamba günü Yakutiye Belediyesi imar işleri müdürlüğüne işi gereği bilgi almak ve sorununu çözmek için giden bir mühendisi hak etmediği bir tavırla karşılamış ve hakaret etmişlerdir. Olayın daha da büyümemesi ve diğer mühendislerin tartaklanmaması araya giren aklıselim şahıslarca engellenmiş olduğu söylenmektedir.

Görevleri arasında vatandaşı tartaklatmak ve hakaret ettirmek bulunmayan bu kişi, öyle sanıyoruz ki bir türlü bitmek tükenmek bilmeyen belediye hizmet binasının restorasyon çalışmalarının kendisinde yaratmış olduğu stresten dolayı, olmadık işlere ceket çıkarmaya başlamış.

Tabi bu olay bizlerde de kuşku uyandırmıştır. Acaba başkan asli görevine dönüp çöpten geçilmeyen mahalle ve sokak aralarına gereken çalışmaları başlatacak mı? Yoksa belediye ye gidip soru soran, işini halletmeye çalışan vatandaşlar, Ali Korkut ve korumaları tarafından tartaklanacak mı?  dedi.

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

serdar

sayın başkan necyalan söyliyim ne zaman bu adama hesap sorulacağını merak ediyorduk yüreğinize sağlık geçen ramazandan beri bu belediye teksasa dönmüş vaziyette çok garip şeyler olduğu kesin fakat heralde sayın kılıç bu adama bi dur diyecektir

12.09.2012, 21:04
murat erçek

serdar kardeş boşver sen üztüne vazife olayan işe karışma herksin çalışmaları ortada alınan taktırler ortada bişeylerin peşinde olanlarda ortada işine bak

13.09.2012, 13:40