Anasayfa > 5'li Üst Haber, Siyaset > MHP’den Süpriz İstifa

07.11.2012 Çar, 0:20

Reklam

MHP’li Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz partisinden istifa etme kararı aldı

 

Trabzon’un MHP‘li Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi CengizMHP Genel Başkanlığına aday olan Trabzon MilletvekiliKoray Aydın‘ın genel başkanlığa seçilememesi nedeniyle partisinden istifa ettiğini bildirdi.

 

Fehmi Cengiz, yaptığı açıklamada, MHPGenel Başkan adayı ve Trabzon Milletvekili Koray Aydın‘ın MHP‘nin 10. Olağan Büyük Kurultayı’nda partisinin genel başkanlığına seçilemediğini anımsatarak, bu nedenle partisinden istifa etmeye karar verdiğini söyledi.

 

Aydın’ın çok çaba sarf ettiğini ve MHP‘nin Aydın’ın başkanlığında iktidar olmasını istediklerini dile getiren Cengiz, ”Aydın’ın seçilememesi bizi üzdü. Ayrıca bağımsız daha iyi hizmet etmek ve Şalpazarı‘na hizmet etmek isteyenlerin önünü açmak için böyle bir karar aldık” dedi.

 

Partisinden istifa edeceğini ancak Belediye Başkanlığı görevini sürdüreceğini ifade eden Cengiz, Belediye Başkanlığı görevini bırakması için bir neden bulunmadığını kaydetti.

 

Parti gözetmeksizin çalışmalarını yürüttüğünü vurgulayan Cengiz, yarın düzenleyeceği basın toplantısıyla partisinden istifa edeceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.