Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > MHP’li Edremit Belediye Başkanı tahliye oldu

16.05.2013 Per, 22:23

MHP’li Edremit Belediye Başkanı tahliye oldu

Reklam

Edremit Belediyesi’ne düzenlenen operasyonda gözaltına alınıp tutuklanan MHP’li Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç tahliye edildi.

 

Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi’nde, rüşvet, zimmet ve ihaleye fesat karıştırmak suçundan 8 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenen Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç ile 12 yıl kadar hapisleri talep edilen diğer 20 sanığın yargılanmalarına devam edildi.Duruşmaya tutuklu sanıklar Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, ED-BEL Müdürü H.T., ED-BEL Muhasebe çalışanı M.E., işadamı R.A. ile aralarında Belediye Başkanı Kılıç’ın oğlu Fatih Kılıç’ın da bulunduğu 17 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı.

 

 

 

EŞİ AĞLADI

Üç saat süren duruşmada, savcı, 4. Yargı Paketi’nde, ihaleye fesat karıştırma suçunda ceza indirimine gidilmesini gerekçe gösterip, tutuklu sanıkların tahliyesini talep etti. Savcının bu talebini değerlendiren mahkeme heyeti, Belediye Başkanı Kılıç ve diğer 3 tutuklu sanığının tahliyelerine karar verip, duruşmayı erteledi. Mahkemenin bu kararı, duruşma için adliyeye gelen 250 kadar sanık yakınını sevince boğdu. Tuncay Kılıç’ın eşi Vicdan Kılıç ve oğlu Fatih Kılıç da mahkeminin kararı karşısında sevinç gözyaşı döktü.

 

 

 

7.5 AYDIR HAPİSTEYDİ

Duruşmanın çıkışında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Kılıç’ın avukatlarından Mehmet Gülcü, “Başkanımızın, yaklaşık 7.5 aydır devam eden tutukluluk sürecinin ardından tahliyesine karar verildi. Duruşmada iddia makamı, delillerin toplanmaş olması ve ihaleye fesat karıştırılması suçundaki yasal değişikler nedeniyle tahliyesini talep etti. Başkanımız, inşallah ailesine kavuşacak, temennimiz bu” diye konuştu.

 

 

 

HİZMET DIŞINDA BİR ŞEY YAPMADI

Vicdan Kılıç, “Eşim Edremit’e hizmet etmenin dışında hiçbir şey yapmadı. Biz kendisine her zaman inandık ve güvendik. Adalet yerini buldu, çok mutluyuz” dedi.

 

 

 

Duruşmanın ardından Kılıç ve serbest kalan diğer üç sanık işlemlerinin yapılması için Kepsut Cezaevi’ne götürüldü. Başkan Kılıç’ın tahliye olabilmesi için, avukatlarının Edremit 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki imar yolsuzluğu davasındaki tutuklanma kararı’na da itiraz ettikleri öğrenildi. Kılıç’ın, bir üst mahkemeye yapılan itirazın kabul edilmesi halinde, tahliye edilebileceği belirtildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.