Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > MHP’li Eski Vekil AK Parti’nin Başarısını Değerlendirdi

02.11.2015 Pts, 15:00

MHP’li Eski Vekil AK Parti’nin Başarısını Değerlendirdi

Reklam

7 Haziran seçimlerinde MHP’den Manisa milletvekili seçilen ancak 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilmeyen Zeynel Balkız, 1 Kasım seçimlerinin sonucunu değerlendirdi. AK Parti’nin başarısının önemli olduğunu kaydeden Balkız, “Bu başarı bir güç zehirlenmesine yol açmamalı” dedi.

7 Haziran’da MHP’nin Manisa’daki oylarının artmasında önemli isimlerden biri olan ancak 1 Kasım seçimlerinde partinin genel merkezi tarafından aday listesine alınmayan Zeynel Balkız seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Balkız, yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu: “1 Kasım genel seçimleri sonunda tek başına AK Parti iktidarı çıktı. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Milli iradeye herkesin saygı göstermesi gerekir. Yüzde 49.4’lük oy oranı 13 yıl sonra önemli bir başarı. Kazananı kutluyorum. Ancak bu durum bir güç zehirlenmesine yol açmamalı. Türkiye Cumhuriyetinin 1. Lig oyuncusu bir devlet iddiasının sürdürülebilmesi için hukuk devleti hedefinden asla vazgeçmemesi gerekir. Hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı, kuvvetler ayrılığı ilkelerine yeniden dönülmesi gerekmektedir. İktidar anlayışı olarak hakem devlet rolünden vazgeçilmemesi ve herkesin hukuk güvenliğinin sağlanması gerekir.”

MUHALEFET KENDİSİYLE HESAPLAŞMALI

Seçim sonuçlarının muhalefet partileri için de önemli veri ortaya koyduğunu kaydeden Balkız, şunları söyledi: “Muhalefet partileri açısından 1 Kasım genel seçimleri, ciddi ve samimi bir muhasebe ve kendisi ile hesaplaşma içine girmelidir. Muhalefet partileri 13 yıllık bir iktidar yorgunluğu sonunda dahi, tutum davranış ve programları ile halkın ümidi haline gelememiştir. Türk milleti, 7 Haziran seçimlerinde etkili bir mesajla yeni bir iktidar alternatifi aramış ise de aradan geçen 5 aylık sürede mevcut muhalefet partilerince yeni bir iktidar ümidi verilememiştir. Büyük Türkiye hedefi için herkesi, iktidarı-muhalefetiyle, düşünenleri ve üretenleriyle bir kez daha samimi olarak düşünmeye davet ediyorum. Seçim sonuçlarını saygı ile karşılıyor hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.