Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Milletvekili Boynukara, Seçim Sonucunu Yorumladı

02.11.2015 Pts, 15:25

Milletvekili Boynukara, Seçim Sonucunu Yorumladı

Reklam

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, 1 Kasım seçimlerinden bir çok kişinin ders çıkarması gerektiğini vurguladı.

Çözüm süreci ve Paralel Yapı ile mücadele konusunda önemli görevlerde bulunan AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara, seçmenin AK Parti’ye sahip çıktığını, terör, ihanet ve etnik milliyetçilere ‘dur’ dediğinin altını çizdi.

Adnan Boynukara, yaptığı açıklamada, “Herkes milletin kararına saygı duyacak. ‘Seçim sonucuna saygı duyuyorum’ deyip ikinci cümlede hakaret ve küfür etmeyecek. Millet kalkınmanın ve demokratikleşmenin önünü tıkayanlara ‘bir dakika durun, bu ülke operasyon yapacağınız bir ülke değil’ dedi. Seçimi sabote etmek için her yolu deneyen ve kirli işbirlikleri kuran paralel ihanet çetesine (FETO) biçtiği rol; sadece yargılanmak. Seçmen, ‘PKK terör örgütüdür ve yaptığı eylemler de terör eylemidir’ dedi ve bundan vazgeçmesini emretti. Millet küresel şer odaklarının ülkemiz üzerindeki oyunları karşısında direneceğini ve AK Parti’nin yanında olduğunu açıkça ilan etti. Seçmen siyasi partilere, ‘siyaset yapmak yerine oyun oynayana ve kirli işbirliklerinden medet umanlara iktidar vermem’ dedi. Seçmen etnik milliyetçiliği tarihin çöplüğüne attı ve ‘Yeni Türkiye’ ülküsünün organik bir ülkü olduğunu dosta düşmana gösterdi. Millet bu seçimde aydın ihanetini de cezalandırdı ve 1 Kasım seçimi, eğitilmiş cehaletin, ümmi irfanına yenildiğini gösterdi. Seçmen, AK Parti’nin millete ve ülkeye daha çok hizmet etmesi gerektiğine karar verdi. AK Partiye düşen ise kararının gereğini yapmaktır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.