Reklam

Anasayfa > 3. Sayfa Haberi Üst > Miraç Kandili ne zaman ve hangi gün kutlanacak? 2019 Diyanet ile Miraç Kandili tarihi ne zaman?

01.04.2019 Pts, 16:48

Reklam

İslam âleminin heyecanla beklediği 2019 Miraç Kandili tarihi geldi, çattı. Bu Mübarek günü en verimli bir şekilde dua, ibadetler ile geçirmek isteyenler konu ile ilgili araştırmalara başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı dini günler takvimine göre ‘Miraç Kandili ne zaman’ sorusunun cevabına ulaşabileceksiniz. Her yıl Recep ayının yirmyedinci gecesi idrak ettiğimiz Miraç Kandili ne zaman ve hangi güne denk geliyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi internet sitesi üzerinden dini günler takvimini daha önce yayınlamıştı. Böylece kandil günleri de belli olmuştu. Nisan ayının yaklaşması ile birlikte 2019 Miraç Kandili tarihi için geri sayım başladı. Müslüman âleminin dua ve ibadetler ile en verimli bir şekilde geçirmek istediği bu mübarek gün eller yine semaya yükselecek. Şu an ise akıllarda ‘Miraç Kandili ne zaman’ sorusunun yanıtı var. Pek, Miraç Kandili ne zaman ve hangi gün? Diyanet İşleri Başkanlığı takvimine göre ayrıntılar haberimizde!

MİRAÇ KANDİLİ 2019 NE ZAMAN VE HANGİ GÜN?

2019 Miraç Kandili tarihine sayılı günler kala konu ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Recep ayının yirmi yedinci gecesi idrak ettiğimiz Miraç Kandili tarihi ve tüm bilgiler şöyle;

MİRAÇ KANDİLİ NE ZAMAN?

Recep ayının yirmi yedinci gecesine denk gelen Mirac Kandili 2019 yılında 2 Nisan 2019 Salı gününe denk gelecek.

Diyanet

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.