Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Miroğlu: “İkinci ‘Arap Baharı’nın Fitili Ateşlendi”

03.11.2015 Sal, 21:24

Miroğlu: “İkinci ‘Arap Baharı’nın Fitili Ateşlendi”

Reklam

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, “İkinci Arap baharının fitilini seçmen Türkiye’de 1 Kasım’la yeniden ateşlemiştir. Bütün Ortadoğu’ya kutlu olsun” dedi.

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 1 Kasım seçimlerinde kendilerine oy veren seçmenlere yönelik bir teşekkür programı düzenledi. Programa AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, kesin olmayan sonuçlara göre milletvekili seçilen Orhan Miroğlu ile Ceyda Bölünmez Çankırı, milletvekili adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Program öncesi AK Parti Mardin İl Başkanı Dündar, Milletvekilleri Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı ile Milletvekili adayı olan Süleyman Çelik, bütün davetlileri tek tek dolaştı.

PROGRAM KUR’AN-I KERİM TİLAVETİYLE BAŞLADI

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, seçim sürecinde karşılaştıkları zorlukları ve halkın kendilerine olan desteklerini verdikleri örneklerle anlatarak, “AK Parti’ye oyunu veren bütün seçmenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. İradenize sahip çıktınız, dik durdunuz. Allah sizden razı olsun. Artık sesimiz daha gür çıkacak. Artık önümüze bakacağız ve önümüzdeki yerel seçimlere şimdiden hazır olacağız. Seçim dönemi boyunca eşime fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

“İKİNCİ ARAP BAHARININ FİTİLİ ATEŞLENDİ”

Daha sonra bir konuşma yapan AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, bölgede güvensiz ortamı oluşturanın HDP ve arkasındaki silahlı güç olduğunu söyledi. HDP’nin çözüm sürecinde olduğu gibi Büyükşehir Yasası’nı istismar ettiğini dile getiren Miroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçimlerin en önemli sonuçlarından biri boğulan darbelerle kesilen Mısır’da ve başka yerlerde, darbe süreçleriyle kesilen 2. Arap Baharını da müjdeleyen bir seçim olmuştur. İkinci Arap baharının fitilini seçmen Türkiye’de 1 Kasım’la yeniden ateşlemiştir. Bütün Arap alemine ve bütün Ortadoğu’ya kutlu olsun” dedi.

“SİLAHLARIN GÖLGESİ HEP HDP’YE YARIYOR”

Azadiye Welat Gazetesi’ndeki manşete dikkat çeken Miroğlu, “Manşette ‘Silahların gölgesinde bir seçim olduğu’ söyleniyor. Kullanılan fotoğraf Nusaybin’e ait bir fotoğraftı. Nusaybin’de bir okulun fotoğrafı çekilmiş hep rastladığımız bir manzara, güvenlik güçleri orada bir kenarda duruyor. Ama Azadiye Welat Gazetesi o haberi verirken ‘Türkiye silahların gölgesinde bir seçim yaşadı’ diyor. O zaman Nusaybin’deki sonuçlara bir bakalım. Nusaybin’de biz 4 bin civarında bir oy aldık. HDP oylarında hiçbir değişiklik yok. 50 bin civarında bir oy almış. Yüzde 88 civarında oy almış. Peki, bu nasıl silahların gölgesinde bir durum ki bu silahların gölgesi hep HDP’ye yarıyor” dedi.

Mardin’in yeni milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ise, ’Mardin’e kadın eli değecek’ sloganı ile seçimlere hazırlandıklarını söyledi.

“TAZE BİR BAŞLANGIÇ YAPIYORUZ”

Son olarak kürsüye çıkarak bir konuşma yapan AK Parti 3. Sıra adayı Süleyman Çelik de kendisine destek verenlere teşekkür ederek, “Biz seçilemedik belki ama Mardin’de daha önce bir olan milletvekili sayımızı ikiye çıkarmayı başardık. Çıkan sonucu hayra yorarak, tıpkı ilk günkü aşkla haydi bismillah diyoruz. Bunu bir veda olarak değil, bir başlangıç olarak görüyor ve çıktığımız yolda mensubu olmaktan gurur duyduğumuz AK Parti’de hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Mardinli hemşehrilerime minnet ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.