Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Misliyle Karşılık Veririz

23.07.2012 Pts, 23:48

Misliyle Karşılık Veririz

Reklam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da mukim diplomatlara  daveti verdi.

AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı’nca parti genel merkezinde organize edilen ‘5. Geleneksel Ankara’daki Yabancı Misyon Şefleri ve  İftar Yemeği’ne çok sayıda büyükelçinin yanısıra basın yayın kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

İftarda davetlilere, Analı Kızlı Çorbası, Adana Kebabı ve Talka Tatlısı ikram ediliyor. İlk defa parti binasının teras katında verilen iftara Suriye ve İsrail büyükelçileri katılmıyor.

Erdoğan AK Parti Genel Merkesi’nde verilen iftar yemeğinde büyükelçilere hitap etti.

 

Erdoğan şöyle konuştu:
“Arakadan’da insanlar ve insanlık katlediliyor. BM’yi göreve davet edyorum. Bu daveti yapmaktan daha doğal ne olabilir? Burada bir avuç Müslüman oradaki ağırlıklı yönetim tarafından katlediliyor, yakılıyor. Bunu seslendirmekten daha tabii ne olabilir.

 

Suriye’ye bakıp ‘Suriye’de siyaset, mezhepler çarpışıyor’ diye yüreklerini serinletenler varsa onlara diyorum ki; Suriye’de insanlık topyekün katlediliyor. Mart’tan bu yana 20 bine yakın insan Suriye’de öldürülmüştür. 40 bine yakın Suriyeli benim ülkemde. Tüm bu insanlar acaba niçin çok sevdikleri topraklardan kaçıyorlar.”

 

Suriye’de son 48 saatte katledilenlerin sayısının 550’yi geçtiğinin ifade edildiğini kaydeden Erdoğan, “Nerede dünyanın barışı savunan egemen güçleri” dedi. Erdoğan, uluslararası tolumun daha fazla sorumluluk alması gerektiğini söyledi.

 

Erdoğan, “Suriye, düşmanca tavrını sürdürürse misli ile yanıt veririz” dedi.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.