Anasayfa > 5'li Üst Haber > Mübarek Regaip Kandili ne zaman ve hangi gün kutlanacak? Diyanet ile 2019 Regaip Kandil ve üç aylar tarihi ne zaman?

06.03.2019 Çar, 16:31

Müslüman âlemi için çok büyük değere sahip olan üç ayların başlangıcına sayılı saatler kaldı. Bu sabah saatlerinden itibaren ‘Regaip Kandili ne zaman’ sorusunun yanıtı araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı resmi günler takvimi ile 2019 Regaip Kandili tarihi belli olmuştu. Yarın akşam yine Türkiye genelinde camilerin dolup taşması bekleniyor. Ellerin semaya yükseleceği bu önemli gün dua, ibadetler ile geçirilecek. Peki, 2019 Regaip Kandili ne zaman ve hangi gün idrak edilecek? İşte Diyanet’in yayınladığı o tarih!

Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi internet sitesinden 2019 dini günler takvimini yayınlamıştı. Böylece Regaip Kandili tarihi ve diğer tüm kandil günleri de belli olmuştu. İslam âleminin büyük heyecanla beklediği üç ayların başlangıcı olan Recep ayı için geri sayım da başladı. Bu sabah saatlerinden itibaren ‘Regaip Kandili ne zaman’ sorusunun cevabı merak edilen konular arasında yerini aldı. Ellerin semaya yükseleceği bu önemli gece yine dua ve ibadetler ile geçirilecek, camiler dolup taşacak. Peki Regaip Kandil ne zaman hangi gün?

REGAİP KANDİLİ TARİHİ NE ZAMAN, HANGİ GÜN?

Bu senenin ilk kandil günü için araştırmalar başladı. 2019 Regaip Kandili tarihi ne zaman sorusunun yanıtı da yayınlanan dini günler takvimi ile belli olmuştu.

Regaib Kandili, 7 Mart’ı 8 Mart’a bağlayan gece idra edilecek.

REGAİP KANDİLİ ÖNEMİ

“Her şeyde farklılıklar olduğu gibi zamanlar da feyiz ve fazilet bakımından müsavi değildir. On iki ayın içinde “Üç aylar” diye anılan Recep, Şaban ve Ramazan ayları, rahmet ve mağfiret bakımından, diğer aylardan daha üstündür. Bu mübarek üç ayların içinde sırasıyla Regaib, Miraç, Berat ve Kadir gecesi gibi geceler vardır. Bu eşsiz aylardaki manevi hazzı bir an önce tatmak için Peygamberimiz (sav) Recep ayını gördüklerinde şöyle dua ederdi. ” Allahım Recebi ve Şabanı hakkımızda hayırlı ve mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur.”Regaib gecesi, Allah’üTeala’ nın rahmet, mağfiret ve inayetinin bol bol ihsan edildiği bir gecedir.

MİRAC KANDİLİ TARİHİ

Miraç Kandili, 2 Nisan Salı günü idrak edilecek. Bu önemli gün yine camiler dolup taşacak ve eller semaya yükselecek.

BERAT KANDİLİ TARİHİ

İslam aleminin dua ve ibadetler ile geçireceği Berat Kandili, 2019 yılında 19 Nisan Cuma günü idrak edilecek.


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.