Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Murat Kılıç: ‘Şov yapamayız’

01.06.2013 Cts, 11:13

Reklam

E.MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA) –

 

AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç, Erzurum gündemini değerlendirdi.

 
Kılıç’ın gündeminde Bölge Eğitim Hastanesin inşaatının durdurulması, yapılacak olan Ekonomik Form Toplantısı, şeçim işleri başkanlarıyla bölge toplantısı, 5084 sayılı yasanın uzatılması konusu, et ve balık kurumunun sıra vermeye başlaması, köylerdeki şap başlangıcı ve Vakıflar AVM’nin ihalesi konuları yer aldı.

 

 
Erzurum AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç Konuşmasında, “Erzurum’da özellikle son günlerde Bölge Eğitim Hastanesinin inşaatıyla ilgili bize çok soru geliyor. Başta milletvekillerimiz olmak üzere hepimiz takip ediyoruz. Hastane inşaatını yapan iki firma var bunlardan Uzunlar isimli firma bu işi bırakmak durumunda kalmış dolayısıyla diğer firma da işi bırakmak istiyormuş ve inşaat durdu. Şu anda Erzurum il özel idaresi tarafından dört tane kuruma bu durum hakkında görüş sunulmuş durumda. Şu anda çevre ve şehircilik bakanlığından görüş yazısı geldi ve diğer kurumlardan da bekliyoruz. Ya inşaat devam edecek ya da ihale iptal edilerek yeniden ihaleye sunularak inşaat devam edecek. Bu inşaatın ne Sağlık Bakanımızın değişmesiyle alakası vardır nede buranın bütçesiyle alakası vardır. Şu anda Erzurum İl Özel İdaresi kasasında 130 milyon bütçe beklemektedir ve hiçbir inşaat ve ihale için bu kadar bütçe ayrılmamıştır.

 

 
Erzurum’da şu anda şap hastalığı söz konusu ve 23 köyümüzde şap hastalığı görüldü ve çevredeki köylerde aşı çalışması yapılıyor. Şap hastalığının girdiği köylerde aşılama yapmanın pek faydası olmuyor ilerlemesinden başka. Şap bizim bölgemiz için çok önemli bir şey ilerleyen dönemlerde bakanlığımı tarafından bir önlem alınmasını isteyeceğiz.
Dumlu AVM’nin önünde tadilat adı altında yeniden bir inşaat yapılıyor. Biz bu konuyu belediyelerimize bildirdik. Ama kaldırım üzerine kimsenin inşaat yapma hakkı yoktur. Kaldırım üzerine inşaat yapma hakkını ne İl Özel İdaresi ne de belediyeler sağlayabilir. Ben bunu etik ve estetik bulmuyorum. Biz belediyelere gerekli uyarıları yaptık gerisi artık onlara kalmıştır gerekeni yapmazlarsa artık vatandaşımıza kendileri açıklamak zorunda kalırlar.

 

 
Vakıflar AVM ile ilgili olarak açılmaması altından su çıkması değildir. Şu anda vakıflar müdürlüğü ihaleye çıkacak. Vakıflar genel müdürlüğünün bu kadar gecikmesi ilk defa bir alışveriş merkezini kiraya veriyor. Dolayısıyla alışveriş merkezi işletmeciliği yapacak bu işlerle ilgili tecrübesi olan şirketler alsın işletmesini yapsınlar yoksa alışveriş merkezi olmaktan çıkar ve sıradan bir iş hanı bir pasaj görünümüne bürünür.” şeklinde konuştu.

 

 
KILIÇ’TAN ENSAR ÖĞÜT KENDİ İLİYLE İLGİLENSİN
CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt’e yönelik eleştirilerde bulunan Kılıç, “Biz Ardahan CHP Milletvekili Ensar Öğüt gibi şov yapamayız. Bizim milletvekillerimiz de bu tür şovlar yapmayı beceremezler. Şimdi Erzurum’da bu nokta ile ilgili kara yollarına bir çalışma yapılması gerektiğini söyledik ve karayollarının da Aksu kapı mevkiinde bir çalışmaya başladığını öğrenildi. Şunu bilmenizi isterim ki biz bu konuları göz ardı etmiyoruz biz Ardahan Milletvekili gibi şov amaçlı gidip oraya kefen giyip eylemler yaparak halkı etkimiz altına almaya çalışmıyoruz. Bizler bu konu hakkında gerekli görüşmeleri yaparak direk sonuca gitmeyi hedefliyoruz. Ardahan Milletvekilimiz kendi iliyle ilgili çalışmalarını yapsın. Erzurum’un sorunlarıyla ilgilenen yeterince milletvekili var zaten” diye konuştu.

 

 
Kılıç toplantının ardından yönetim kurulu üyeleri ile birlikte esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafın sorunlarını dinleyen Kılıç, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.