Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > MÜSİAD Başkanı Taner Bayır: “Geleceğe Umutla Bakıyoruz”

02.11.2015 Pts, 12:00

MÜSİAD Başkanı Taner Bayır: “Geleceğe Umutla Bakıyoruz”

Reklam

MÜSİAD Erzurum Şube Başkanı Taner Bayır, 1 Kasım meçim sonuçlarını değerlendirerek, “Ülkemizdeki huzur, güven ve pozitif istikrar ortamının devam edeceğine olan inancımızı perçinlemiştir” dedi.

1 Kasım seçim sonuçlarının ülkemiz için yeni ve umut dolu bir dönemin daha başlangıcı olduğuna dikkat çeken MÜSİAD Başkanı Taner Bayır, Ülkemizin kalkınması yolunda önemli bir dönüm noktası olacağına inandığımız bu 4 yıllık dönemin Türkiye için büyük bir şans olduğunu açıkladı.

Bayır, “Yüzyıllar boyu, her türlü zorluk ve acıya birlikte göğüs gererek galip çıkmayı başaran milletimiz, bugünde kardeşlik ikliminden uzaklaşmadan yürüyüşünü sürdürmüştür. Türkiye’nin istikrarsızlığı için çabalayan mihrakların eylemleri boşa çıkmıştır.”dedi.

“SONUÇLAR, ÜLKEMİZİN KALKINMASINA YANSIYACAKTIR”

1 Kasım seçimlerinin gayri resmi sonuçlarına göre, milletimiz, tercihini net bir şekilde tek parti iktidarı yönünde kullandığının altını çizen Taner Bayır, sözlerini şöyle sürdürdü:

“5 aylık belirsiz dönem ve uzlaşmaz görüntü veren siyaset anlayışı, milletin nezdinde kabul görmemiştir. Milletimiz her zamanki sağduyusu ile, ‘7 Haziran’ı unutmayın, kısır çekişmelerden uzaklaşın, somut vaatlerle istikrarlı bir hükümet kurulmalıdır.’ demiştir. Milletimizin, ülkemizin kalkınması yönünde gösterdiği tercihini, değerli buluyoruz. İş dünyasının önünün açılması, sosyal hayatta ve demokratik açılımlarda reformların devamı, daha hızlı ve adil işleyen bir hukuk devleti yolunda, birlikte üreteceğimiz sinerjinin tekrar yakalandığına inanıyoruz.

Bu sonuçlar, aynı zamanda, mazlum milletlerin ülkemizden beklentileri bakımından da önemlidir. Özellikle Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılar ile, kanlı teröre karşı mücadelede, daha etkin bir mücadelenin de yolunu açacaktır.”

“MİLLET İRADESİNE SAYGI GÖSTERMELİYİZ”

Ülkenin istatistiki olarak, ekonomik ve sosyal alanda sıçrama dönemlerini, güçlü tek parti iktidarları döneminde yakaladığını da hatırlatan şube başkanı Bayır, “7 Haziran seçimlerinde yüzde 41 oy alan mevcut iktidar partisine tek başına iktidar olma imkânı tanımamış ama verdiği büyük destek ile öncelikli görev ve sorumluluğu yüklenmesi gerektiğine hükmetmişti. Yüzde 15-25 bandında oy alan 3 siyasi partiye de görevden kaçmamaları gerektiğini işaret ederek ciddi sorumluluk yükleyen halkımız, daha fazla siyasi istikrarsızlığa göz yummayarak yeniden tek partiyi Türkiye’nin istikrarını devam ettirmesi için güçlü bir şekilde iktidara taşımıştır. Bu seçim sonuçları, ülkemizdeki huzur, güven ve pozitif istikrar ortamının devam edeceğine olan inancımızı perçinlemiştir. Milletimiz sözünü söyledi. Bize düşen, Milli iradeye saygı göstermektir.”şeklinde sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.