Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > MÜSİAD İzmir Başkanı Ülkü: “Milletimiz Sözünü Söyledi”

02.11.2015 Pts, 10:24

MÜSİAD İzmir Başkanı Ülkü: “Milletimiz Sözünü Söyledi”

Reklam

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü, 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi. Ülkü, “Bugün ülkemiz için yeni ve umut dolu bir dönemin daha başlangıcıdır” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü, AK Parti’nin yeniden iktidar olmasıyla sonuçlanan 1 Kasım seçimleriyle ilgili bir açıklama yaptı. “4 yıllık dönemde, Türkiye için büyük bir şans daha doğmuştur” diyen Ülkü, beş aylık belirsiz dönem ve uzlaşmaz görüntü veren siyaset anlayışının milletin nezdinde kabul görmediğinin altını çizdi. Ülkü, “Milletimiz her zamanki sağduyusu ile ‘7 Haziran’ı unutmayın, kısır çekişmelerden uzaklaşın, somut vaatlerle istikrarlı bir hükümet kurulmalıdır’ demiştir. Milletimizin, ülkemizin kalkınması yönünde gösterdiği tercihini, değerli buluyoruz. İş dünyasının önünün açılması, sosyal hayatta ve demokratik açılımlarda reformların devamı, daha hızlı ve adil işleyen bir hukuk devleti yolunda, birlikte üreteceğimiz sinerjinin tekrar yakalandığına inanıyoruz. Bu sonuçlar, aynı zamanda, mazlum milletlerin ülkemizden beklentileri bakımından da önemlidir. Özellikle Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılar ile kanlı teröre karşı mücadelede, daha etkin bir mücadelenin de yolunu açacaktır. Herkes artık bu gerçeği kabul etmelidir. Halkımız barış, istikrar, huzur ve güven ortamı istemektedir. Seçim sonuçları, ülkemizdeki huzur, güven ve pozitif istikrar ortamının devam edeceğine olan inancımızı perçinlemiştir. Milletimiz sözünü söyledi. Bize düşen, milli iradeye saygı göstermektir” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.