Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Muşlu Öğrencilerden Başkan Hasan Arslan’a Teşekkür

03.11.2015 Sal, 11:25

Muşlu Öğrencilerden Başkan Hasan Arslan’a Teşekkür

Reklam

Muş’taki bir ilkokulun kırtasiye malzemelerine ihtiyacı olduğunu öğrenen ve yardımda bulunan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’a minikler ellerindeki dövizlerle fotoğraf çektirerek teşekkür etti.

Muş’taki Güzeltepe İlkokulu’nda eğitim gören çocukların kırtasiye malzemesine ihtiyaç duyduğunu öğrenen Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, içinde çeşitli kırtasiye malzemelerinin bulunduğu 100 okul çantasını köye gönderdi. Kırtasiye malzemelerine kavuşan minikler ise ellerinde bulunan dövizlerle fotoğraf çektirip bu fotoğrafı Başkan Arslan’a göndererek teşekkür etti.

Zor şartlar altında eğitimlerini sürdürmeye çalışan bu minik öğrencilere az da olsa katkı sunmaktan mutluluk duyduklarını belirten Başkan Hasan Arslan, “Çiğlimizde bir Güzeltepe Mahallesi var ve nüfusunun çoğunluğu Muş’tan gelmiş vatandaşlardan oluşuyor. Büyük bir tesadüf eseri bu mahallemizle aynı adı taşıyan Güzeltepe Köyü İlkokulu’nda öğrencilerimizin çoğunun kırtasiye malzemesi olmadığını öğrendik. Hemen çantaları ve kırtasiye malzemelerini temin edip okulumuza gönderdik. Önce eğitim diyoruz. Çocuklarımızın mutluluğu bizim de mutluluğumuz oldu” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.