Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Mutlu Bayramlar Erzurum

18.08.2012 Cts, 4:56

Reklam

MÜbarek Ramazan Bayramı’nın;  İslam alemine, Türkiye’mize, Erzurum’umuza,  Huzur , Mutluluk ve Başarı getirmesini diliyoruz. ERZURUMFLAŞ

 

Cengiz Yavilioğlu (AK Parti Milletvekili)

“Bayramlar toplumumuzu bir arada tutan en önemli yapı taşlarından biridir. Birlik ve beraberliğimizi daima korumalı, aramıza nifak sokmak isteyenlere asla fırsat vermemeliyiz. İnsan olmanın önemini hatırlatan bayramlar, dargınlıkları ve kırgınlıkları geride bırakarak, kucaklaşmak ve kaynaşmak yönünde güzel fırsatlar sunmaktadır. Vatandaşlarımızın bu anlayışla, bu mübarek günleri en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum.

Gönüllerimiz bir yandan Bayram coşkusuyla dolarken, diğer yandan dünya üzerinde bayrama buruk gönüllerle giren insanların hüzün ve acılarını da aynı şekilde yüreklerimizde taşıyoruz.”

 

Adnan Yılmaz (AK Parti Milletvekili)

“Asırlardan beri heyecanla kutladığımız, dini değerlerimizin tazelenerek güzellik ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının sonuna gelerek, toplumsal hayatımızda büyük önem taşıyan bir Ramazan Bayramına ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun şekilde yaşandığı bugünlerde, hoşgörülü davranmalıyız. Bu topraklarda yıllardır barış içinde kardeşçe yaşayan milletimizin birlikteliğine, bundan önce olmadığı gibi bundan sonra da kimse zarar veremeyecektir. Yeter ki kendimize güvenmeye ve özgüvenimizi sağlam tutmaya devam edelim. En büyük gücümüz olan birlik ve beraberlik duygumuzu her zaman korumalıyız.Bayram vesilesi ile yakınlarımızın yanı sıra; yaşlılarımızı, düşkün ve yetimlerimizi; kısacası ilgimize ve sevgimize ihtiyaç duyan herkesi ziyaret etmeli ve bayramın güzelliklerini onlarla birlikte yaşamalıyız. Tüm bu duygu ve düşüncelerle; vatandaşlarımızın ve Erzurum‘lu hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını içtenlikle kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzurla yaşanacak daha nice bayramlara sevdiklerimiz ile birlikte erişmemiz dileğiyle, sevgi ve saygılar sunuyorum.”

 

 

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk

“İdrak etmekte olduğumuz Ramazan Bayramının çok önemli bir yeri vardır. Ülkemizde ve özellikle ilimizde dolu dolu yaşanan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, bir bayrama daha ulaşmış bulunmaktayız. İslam alemine ve bütün dünyaya kardeşlik ve dostluk mesajı veren bu müstesna günler ilimizde de ruhuna uygun şekilde idrak edilmektedir. Ramazan ayı içerisinde belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve maddi durumu iyi olan vatandaşlarımız, adeta bir hayır yarışına girmiş ve muhtaç ailelerimize, Dadaşa yakışır bir mertlik ve olgunlukla yardımda bulunmuşlardır. Bundan dolayı özel ve kurumsal olarak yardımda bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum. Öte yandan, İl ve İlçelerimizdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızca ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi ailelere her zamankinden daha fazla ayni ve nakdi yardım yapılmıştır. Ayrıca uzun zamandır ilimizde barınan Afganistanlı ailelere de sahip çıkılmış, her türlü ihtiyaçları karşılanmış, huzurlu bir ramazan ayı geçirmeleri temin edilmiştir. Milletçe birlik ve beraberliğimizin ne kadar önemli olduğunun daha iyi anlaşılması bakımından bu özel günlerin büyük önemi vardır. Bu sebeple bayramların her türlü güzelliğe açılan kapı olması en kalbi temennimdir.

Karşı karşıya kaldığımız problemleri de yine hep birlikte ulusal yardımlaşma ve dayanışma içinde çözebiliriz. Ramazan ayı içerisinde de, dünya da ve bölgemizde maalesef masum insanlar yine büyük bedeller ödediler. Terör yine gencecik fidanlarımızı aramızdan koparıp almaya devam etti. Yaş, cinsiyet, suçlu suçsuz ayırmadığı Suriye‘de Müslüman kanı dökülmeye devam edildi. Arakan’daki Müslümanlara yapılan zulüm ve katliamlar yüreklerimizi burktu. Ülkemiz yine büyüklüğünü gösterdi ve Arakan Müslümanlarının yardımına koştu. Ayrıca, Başbakanlığımız tarafından ülke genelinde yardım kampanyası başlatıldı. Bu vesileyle, Ramazan ayı içerisinde; ilimizde, ülkemizde ve dünyada gerek trafik kazalarında, gerek terör olaylarında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve siyasi eksenli iç savaşlarda yaşamlarını yitiren Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler

“İnsanları bir araya getiren, mutlu olmalarını, kaynaşmalarını ve konuşur halde bulunmalarını sağlayan zaman dilimini tarif edecek olsak, kuşkusuz aklımıza ilk olarak bayramlar gelecektir. Çünkü bayramlar rahmettir, bayramlar berekettir, bayramlar birlik, beraberlik ve bütünleşmenin koşulsuz şartsız mümkün hale geldiği yegane zaman dilimleridir. İşte böylesine yüksek manalar taşıyan bir bayramı daha idrak edecek olmanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hepimiz biliyoruz ki, toplumların ayakta kalmasını sağlayan çeşitli dinamikler vardır ve bizim toplumumuzu ayakta tutan en önemli dinamiklerden birisi de, kuşkusuz milli ve manevi zenginliklerimiz, değerlerimiz, gelenek ve göreneklerimizdir. İşte bu zenginliğimizden ve değerlerimizden taviz vermeden geçireceğimiz her anın, aslında geleceğe doğru attığımız en önemli ve en sağlam adımları oluşturacağının mutlaka bilincinde olmalıyız. Bu bilinçten hareketle; geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızın eğitimlerinin de bu istikamette olmasına özen göstermeli, onları milli ve manevi değerlerimizle teçhiz etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Erzurum halkının Ramazan bayramını tebrik ediyor, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum”

 

 

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar

“Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşmanın dini İslam’ın güzelliklerinden biri olan Ramazan’ı geride bırakıyoruz. Bu mübarek ayı dolu dolu geçirebilmek adına elimizden geleni yapmaya gayret ettik. Halkımızın da Ramazan ayı boyunca büyük bir aile gibi Yenişehir- Palandöken Aile Çay Bahçesin de, Osman Bektaş Mahallesin yeni yapılanErzurum Şehitler Parkında bir araya gelişlerine şahit oldum. İlçemizin iki ayrı noktasına kurduğumuz iftar sofraların da 37 bin 500 insanımızı misafir oldu ve birlikte iftar ettik. Bizimde amacımız tam olarak bu beraberliği sağlayabilmekti.Palandöken, dünyevi ve manevi anlamda kaynaşarak Ramazan’ı yaşadı ve uğurluyor. Bu ay dayanışmanın da güzel örneklerini gördük. İhtiyaç sahiplerine sahip çıkılarak 6 bin 500 aileye gıda desteği sağladık, sofralarına sıcak AŞ götürdük. Sofralarına sıcak taze ve ücretsiz 26 bin ekmek koyduk. Bu dayanışma ve yardımlaşma güzelliğinin diğer aylarda da devam edeceğine inanıyorum.İnsan ilişkilerinin güçlendiği, kardeşlik duygularının pekiştiği bu mübarek ayın ardından Ramazan Bayramını da aynı duygularla karşılıyoruz. Küslüklerin son bulduğu, ailelerin tek bir çatı altında buluştuğu, Sevinç ve umut kaynağı bu bayramın tüm insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Bu vesileyle başta hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını niyaz ederim.”

 

 

Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz

“Rahmet, mağfiret ve bereket iklimi olan Ramazan ayının ardından bayrama ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, milli, manevi ve dini duyguların, inanç, örf, adet, gelenek ve göreneklerin sergilendiği özel günlerdir. Dini ve milli bayramlarımız, kardeşliğimizin, dostluğumuzun, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olduğu gibi, acımızı, hüznümüzü, yalnızlığımızı da paylaştığımız müstesna zaman dilimleridir. Millet olarak, bu anlamlı günleri amacına uygun olarak idrak ediyor, gelecek kuşaklara bırakacağımız en önemli miraslarımızdan olan milli ve manevi değerlerimiz ile, örf, adet, gelenek ve göreneklerimizin de yaşatılmasını sağlıyoruz. Bu bayramda da dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, sevgi ve hoşgörüyle kucaklaşalım. Şüphesiz Bayram gibi anlamlı günlerin, bizlere getirdiği hoşgörünün, kardeşliğin ve dostluğun bayramla sınırlı kalmayıp, yaşamın her evresine yayılması ve sürekli yaşanması da en büyük arzumuzdur. Bu duygularla, başta değerli hemşehrilerimiz olmak üzere, ülkemizin ve milletimizin mübarekRamazan Bayramı‘nı kutluyor, tüm insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.