Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Slayt Haber, Yaşam > Narman peri bacaları dünya mirası oluyor

17.05.2013 Cum, 10:07

Narman peri bacaları dünya mirası oluyor

Reklam

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından Uzundere, Narman ve Olur ilçelerinin UNESCO Dünya Mirası’na dahil edilmesi süreci çalıştayı düzenlendi.

 

KUDAKA, Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi İnovasyona Dayalı Turizm Stratejisi ve Eylem Planı’nı hazırladı. Bu kapsamda, Narman Peri Bacaları Bölgesi ve Uzundere Havzası alanının UNESCO Dünya Mirası’na jeopark olarak kabul edilmesi süreci başlatıldı.

 

 

 

Uzundere, Narman, Olur Bölgelerinin UNESCO Dünya Mirasına Dahil Edilmesi Süreci Çalıştayı’na KUDAKA Eko-Agro Turizmini Geliştirme Komitesi üyeleri, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu’ndan Prof. Dr. Zeki Kaya ve Fuat Şaroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı-Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nden Levent Keskin ve Eyüp Yüksel, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü’nden Semra Atçeken ve Serpil Tekbaş katıldı.

 

 

İki gün serecek olan programda, bölgelerin UNESCO Dünya Mirası’na dahil edilmesi sürecinde yapılacak çalışmaların belirlenmesi, izlenecek süreçler ve yapılması gereken faaliyetler gözden geçirilecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.