Anasayfa > 5'li Üst Haber, Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > Narman’da mezuniyet coşkusu

03.06.2013 Pts, 10:44

Reklam

FATİH DÜZAVCI
ERZURUM (İHA) –

 

Atatürk Üniversitesi Narman Meslek Yüksek Okulu’nda (MYO) 15. mezuniyet töreni coşkusu yaşandı.
Narman Meslek Yüksek Okulu’nda mezuniyet töreni düzenlendi. Okulun bahçesinde 200 öğrencinin mezuniyeti için düzenlenen törene, Narman Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen, Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Üstün Özen, Erzurum Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Hüseyin Aydın, Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr.Erdal Karaduman, Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Kürşat Akbulut, Horasan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Yüksel Özdemir, Ata Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Halit Orhan, Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Murat Özdemir, Narman Meslek Yüksekokulu Kurucu Müdürü Prof.Dr. Bahattin Düzgün, kurum amirleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 
Narman MYO Müdürü Doç. Dr. Ercan Çelik, törende yaptığı konuşmada, “Atatürk Üniversitesi Narman Meslek Yüksekokulu bir öğretim yılını daha başarılı ve huzurlu bir şekilde idrak etmiş olmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Bu vesile ile düzenlemiş olduğumuz 2012-2013 öğretim yılı Mezuniyet Törenine teşrif eden, herkese hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yüksekokulumuz bu mezunlarımızla birlikte kurulmuş olduğu tarihten itibaren geçen 17 yıllık süre içerisinde, toplam olarak 2000 civarında, mezunumuzu ilgili alanlarda topluma kazandırmış olmanın haklı kıvancını yaşamaktadır.” dedi.
Narman MYO Müdürü Doç. Dr. Ercan Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 
“Ülkemiz için eğitimin önemini anlamak, bu tabloyu iyi analiz etmekle mümkün olmaktadır. Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarındaki muasır medeniyet hedefine ülkemizin her köşesinden sunmakta olduğumuz bu katkılar tarihin her döneminde takdirle anılacaktır. Bu bizim ülkemize ve siz değerli öğrencilerimize olan borcumuzun bir tezahürüdür. İnsanlığın var olduğu günden bu güne kadar hemen her aşamada derin anlamları olan eğitim ve öğretim günümüzde ulusların bir yarışı olarak nefes kesen bir mücadele arenasına dönüşmüştür. Modern anlamda gelişmişlik, bilgiyi üreten ve bunu sınırsız pazarlayan bir skala ile ölçülmektedir. Ulusal veya uluslar arası değerlendirmede gelişmenin öznesi olabilmek için bilgiyi sadece kullanan değil aynı zamanda bilgiyi üreten ve bunu toplumun farklı alanlarında kullanarak üreten toplum modelinin oluşturulması noktasında siz değerli gençlerimizin oldukça önemli sorumlulukları bulunmaktadır. 2012-2013 öğretim yılında Yüksekokul’umuz 7 program ve 600’ü aşkın öğrenci sayısı ile hizmet vermektedir. İlçemizde Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurt olmadığından öğrencilerimizin mağduriyetleri devam etmektedir. Bu konu ile ilgili olarak Sizlere müjdeli bir haber vermek istiyorum. 1 hafta önce bize ulaşan resmi yazıyla İlçemize 1 kız 1 erkek olmak üzere 400 öğrenci kapasiteli 2 yurt için bina kiralama sürecine geçilmiştir. Ümidimiz 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında ilçemizde Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtların hizmete geçmesi yönündedir. Büyük gayretler sonunda yüzünüzün akı ile ilk hedefinize vardınız ve mezun oldunuz. Üstleneceğiniz görevleri eksiksiz yapacağınız hususunda, size güveniyor ve başarılı olacağınıza yürekten inanıyoruz. Gelecekte çok başarılı, birer yetişkin insan olarak görmek ümidiyle, her şeyden önce hepinize sağlıklı yarınlar diliyor, sizleri bu günlere getiren ve bu sonucu elde etmenizde hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan ailelerinize ve yine sizlere sevgiyle kucak açarak eğiten ve öğreten değerli öğretim elemanlarımıza teşekkür ediyor, sizleri başarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Şimdiye kadar katkılarını Yüksekokul’umuzdan esirgemeyen, bizlere her türlü imkanı sağlayan başta Rektörümüz sayın Prof.Dr. Hikmet Koçak hocamız olmak üzere, üniversitemiz rektörlüğüne, Yüksekokul’umuzun kuruluşundan günümüze kadar emeği geçen müdürlerimize, idarecilerimize ve öğretim elemanlarımıza teşekkürlerimi sunarım. Bu mezuniyet gününde, programımıza katkıda bulunan Müdür Yardımcılarımız Yrd. Doç. Dr. Murat Cengiz, Okt. Ümit Avcıoğlu ile Yüksek Okul Sekreteri Kemal Günen’e akademik ve idari personelime, ve öğrencilerimizi yetiştiren çok değerli hocalarıma eğitim süresince gösterdikleri öz veri ve gayretlerden dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunmayı bir borç biliyorum. Nice başarılı eğitim ve öğretim dönemlerini kutlama programlarını beraber yapmak ve yüce Türk Milletine layık vatandaşlar olmak ümidiyle katılımcılara saygılar sunuyorum. Tüm öğrenci arkadaşlara yolunuz aydınlık, bahtınız açık, en güzel günler sizin olsun.”

 
Törende daha sonra okulu birincilikle bitiren Ezgi Harmanlı, öğrenciler adına bir konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini dile getirdi.
Törende dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy tarafından plaket ve başarı belgeleri verildi.
Plaket ve anı belgelerinin verilmesinin ardından tören dönem sonu pastasının kesilmesiyle devam etti.
Vatandaşlar tarafından da ilgi gören mezuniyet töreninde daha sonra Halk oyunları ekiplerinin çeşitli gösterisinin ardından, öğrenciler müzik eşliğinde hep birlikte eğlendi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.