Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor > Narman’ın süper çocukları

06.11.2012 Sal, 9:34

Reklam

2011 Üniversiade kapsamında yapılan buz salonlarının en büyük müdavimi Narmanspor oldu. Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdür Yardımcısı Burhanettin Eser’inde desteklediği Narmanspor,curligin yanı sıra buz hokeyinde de ses getirmeye hazırlanıyor.
Narmanspor, 2012-2013 kış sezonunda buz sporlarında Narmanspor fırtınası esecek. Narmanspor Yöneticisi ve Erzurum Temsilcisi Erdal Karahan, Türkiye’nin ilk ve tek Bayanlar ve erkeklerde 1. Ligi’nde mücadele eden Buz Hokeyi takımına sahip olan ilçe olduklarını belirtirken, curlingtede bayanlarda ve erkeklerde iddialı olduklarını söyledi.Narmanspor’un 1986 yılında kurulan ve 5 bin nüfuslu bir ilçe takımı olup, Buz Hokeyi , Curling, Futbol, Voleybol ve Atletizm branşların da faaliyet göstermekterdiğini söyledi. Bir ilçenin spor kulübü olarak beş spor branşında faaliyet göstermenin gururunu yaşadıklarını belirten Karahan, kulüp başkanı Hüseyin Yavuz ile birlikte Yeşil-beyazlı takımı, zirveye taşımak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini vurguladı.
BUZ SPORLARINDA KISA SÜREDE BÜYÜK BAŞARI
Narmanspor Kulübü Asbaşkanı ve Erzurum Temsilcisi Erdal Karahan, kulüp olarak Narmanlıların desteği ile başarılı olduklarını ve bunun içinde tem Narmanlılara teşekkür etti. Karahan, “Narmanspor, Erzurum da kış sporlarının önemi artması ile ağırlığını Curling ve Buz Hokeyi vermiştir. Türkiye Curling ve Buz Hokeyi 1. Ligin de Bayan ve Erkek takımlarıyla mücadele etmekte olup, 2011-2012 sezonunda Curlingde Bayanlarda Çeyrek finale çıkmış, Erkeklerde ise grubunda dördüncü olmuştur. Buz Hokeyi Yıldız takımı ise 2011-2012 sezonunda il dördüncüsü olmuştur. Türkiye de tek ilçe takımı olarak 2012-2013 sezonu için 4, yirmi bir altı milli takımda oynayan ve 2 bayan curling sporcusu transfer ederek Türkiye Şampiyonluğu hedeflemektedir. 2012-2013 sezonunda Türkiye Buz Hokeyi 1. Ligin de mücadelece edecek Buz Hokeyi Bayan Takımına 15 sporcu transfer ederek Türkiye Buz Hokeyi 1. Ligin de ilk üçü için mücadele edecektir. Narmanspor Curling ve Buz Hokeyi Bayan ve Erkek takımları Erzurum da çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürmekte olup, Tüm Narmanlılardan ve spor severlerden Maddi ve manevi desteklerini bekliyor ve 9-11 Aralık 2012 tarihler arası Curling arena salonunda yapılacak olan Türkiye Curling 1. Ligi maçlarına tüm spor severleri davet ediyor saygılar sunuyoruz” diye konuştu.
ESER’DEN HEMŞEHRİLERİNE DESTEK
Buarada Narmanspor Asbaşkanı ve Erzurum Temsilcisi Erdal Karahan, Narman Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ile Narmanspor kulüp başkanı Hüseyin Yavuz’dan her zaman destek gördüklerini belirtti. Karahan, kulübe her türlü desteği verenlere de teşekkür etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar’ın ilçeden gelen bir spor kulübü olarak kendilerine salonların kapısını açtığını ve iyi bir çalışma ortamı oluşturduğuna işaret eden Karahan, “Fatih bey bize her zaman sporcu desteğinde de bulunarak, takım oluşturmamızda önemli rol oynuyor” dedi. Ceza ve Teavkif Evleri Genel Müdür Yardımcısı olan hemşehrileri Burhanettin Eser ile de gurur duyduklarını vurgulayan Narmanspor Asbaşkanı ve Erzurum Temsilcisi Erdal Karahan, “Burhanettin bey gibi bir hemşehrimizin fahri bir yönetici olarak özveride bulunması ve bize destek vermesi bizim için gurur kaynağıdır. Kendisine desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.