Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Nefesler kesildi

26.08.2012 Paz, 16:19

Reklam

İspir ve Pazaryolu Dernekler Birliği’nce (İSPADER) organize edilen “Çoruh’tan Kaçkarlara Turizm Festivali” kapsamında rafting yarışları düzenlendi.
Pazaryolu Köprüsü mevkisinde başlayıp İspir’e bağlı Maden Köprübaşı beldesinde

 
sona eren yarışlarda iki takımın kıyasıya mücadelesi adeta nefes kesti. Rafting yarışına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar sporcuları alkışlarıyla destekledi.
Festival Organizatörü Ahmet Çoşkun, “ Biz rafting yarışmasını tanıtım amaçlı düzenledik. Herkese İspir ve Pazaryolu ilçelerinde rafting sporunun yapılabildiğini göstermek istedik. Bundan sonra İspir ve Pazaryolu ilçelerimizde rafting yarışmaları düzenlenmesini istiyoruz. Güzel bir doğamız var. Biz bu doğayı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. ‘Çoruh’tan Kaçkarlara Turizm Festivali’ni de her yıl geleneksel olarak düzenlemeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

 
Rafting yarışlarını izlemeye Başbakanlık Müşaviri Muharrem Çığlık, İstanbul Milletvekili Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Muhyettin Aksak ve Fazilet Dağlı Çığlık, AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Eyüp Tavlaşoğlu, Palandöken Belediyesi Başkanı Orhan Bulutlar, Aziziye Belediyesi Başkanı Fatih Cengiz, İstanbul Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, İstanbul Pendik Belediyesi Başkanı Kenan Şahin ve Türkiye genelinden birçok Erzurumlu vatandaş katıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.