Anasayfa > Slayt Haber > “New City mağdurları mahkemeye başvursun”

08.12.2014 Pts, 15:16

“New City mağdurları mahkemeye başvursun”

Reklam

Erzurum gündemini işgal eden New City projesiyle ilgili olarak mağdurlardan biri olan iş adamı Şerafettin Aslan bu gün bir basın toplantısı düzenledi. Kendisine yöneltilen suçlamalara cevap veren Aslan, “ Bu güne kadar, Karadayı mağdurlarını düşünerek hukuki yollara başvurmadım, ancak bu gün itibariyle hukuki olarak hakkımı arayacağım, mağdurlara da bu yola başvurmalarını tavsiye ediyorum” dedi. 
EN BÜYÜK MAĞDUR BENİM
Garanti Grup yönetim kurulu başkanı Şerafettin Aslan New City projesiyle ilgili suskunluğunu bozdu. Şirket merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla kendisine yöneltilen suçlamalara cevap veren Aslan Karadayı İnşaattan 28. Milyon liraya karşılığında 288 daire ve iki dükkan aldığını, sözleşme gereği firma olarak taahhüt edilen paraları ödediğini ancak Karadayı İnşaatın taahhütlerini yerine getirmediğini ifade etti.
Sözleşme gereği evlerin zamanında teslim edilmemesinden doğan 10 milyon liralık cezai şarttan feragat ettiğini belirten Aslan, “Biz olayın çözülmesi için yaklaşık 6 aydan beri çaba sarf ediyoruz. Ancak Ahmet Metin Karadayı akli selim düşünemiyor, günü kurtarma çabası içerisinde, işin çözülmesi için iyi niyet göstermiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen bey bu işin çözümü için elinden geleni yaptı. Ancak Ahmet Metin Karadayı bu önerileri dikkate almadı. Arsaları hileli satış yöntemi ile üçüncü kişilerin üzerine geçirdi” dedi.
BEN TEFECİ DEĞİLİM
Hasani Basri ve Akkent inşaat alanlarının arsalarını üzerine geçirdiği ile ilgili yapılan yorumları da değerlendiren Aslan, “Biz Hasani Basri bölgesindeki arsayı Ahmet Metin Karadayı’dan almadık, bu arsaları Akif Kara’dan aldık ve banka üzerinde 8 milyon para ödedik. Bu paramızı ödemesi halinde sizlerin huzurunda tapuları devretmeye hazırım. Ben tefeci değilim” dedi.
Sorunun çözümü ile ilgili olarak vali Ahmet Altıparmak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in ciddi gayret sarf ettiğini belirten Aslan, “Karşımızda muhatap olarak kurumsal bir firma yok. Başkan Sekmen’in bütün önerilerine önce tamam deyip sonra farklı işler yaptı. Ahmet Metin Karadayı şuursuzca hareket ediyor, tüm çabası günü kurtarmak ve kesinlikle iyi niyetli değil. Küçük pir hesap yapalım. Bakın ortada bu kadar mağdur var. Verdikleri paraları alt alta yazıp topladığınızda 160 milyon gibi bir para ortaya çıkıyor. Şimdi sormak lazım bu 160 milyon nerede? Bunun araştırılması lazım.”dedi.
YARGIYA BAŞVURUN
Konuyu bu gün itibariyle yargıya taşıdıklarını belirten Şerafettin Aslan, diğer mağdurlarında aynı yola başvurması gerektiğini belirtti. Kaba kuvvetle ve sokağa çıkmayla bu işin çözülemeyeceğini belirten Aslan, “Avukatlarımız mağdurların yanındadır. Ben bu güne kadar, süreç tıkanmasın mağduriyetler artmasın diye hukuki yollara başvurmadım. Bu gün itibariyle gerekli başvuruları yapacağız. Diğer mağdur arkadaşlarımız da bu yola başvurmalı. Ekonomik gücü olmayan mağdur kardeşlerimize şirket avukatlarımız yardımcı olacaklar” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.