Anasayfa > Ana Manşet, Gündem > O Paşa Hakkında Dava

24.09.2012 Pts, 18:52

Reklam

Dönemin Erzurum Jandarma bölge komutanı Osman Özbek Dönemin Başbakan’a Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a ve ailesine hakaretlerde bulunduğu için hakkında soruşturma açıldı.

 

Geçtiğimiz aylarda Özgür İrade Platformu Başkanı Vakkas Çevik, 54. Hükümetin Başbakan’ı Necmettin Erbakan’a hakaret eden 28 Şubat döneminin Erzurum Bölge Komutanı Osman Özbek hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

 

 

SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

Vakkas Çevik tarafından yapılan suç duyurusu ile TCK’nın 309, 311 ve 312. maddeleri yönünden soruşturma açılarak, emekli tümgeneral Osman Özbek hakkında kamu davası açılması ve cezalandırılması istenmişti. Suç duyurusunu dikkate alan Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Özbek hakkında soruşturma açarak, Özgür İrade Platformu Başkanı Vakkas Çevik’i tanık olarak ifadeye çağırdığı öğrenildi.

 

 

KEMAL ALEMDAROĞLU`NUN DA İFADESİ ALINACAK

Öte yandan İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Gaziantep Şube Başkanı Abdurrahim Çelik’in,  eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu hakkında yaptığı suç duyurusunun da işleme konulduğu öğrenildi. Önceki gün savcılık tarafından ifadesine başvurulan Abdurrahim Çelik’in Alemdaroğlu hakkında şikâyetini yenilediği, fişlemelerden dolaylı gerekli tahkikatın yapılarak Alemdaroğlu’nun cezalandırılmasını istediği öğrenildi. Müştekinin ifadesini alan savcılığın soruşturma başlattığı öğrenildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.