Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > ‘Öfke’ Filminin Çekimleri Aydın’da Yapılacak

02.11.2015 Pts, 8:24

‘Öfke’ Filminin Çekimleri Aydın’da Yapılacak

Reklam

“3, 2, 1… Kestik” ve “Avanak Dedektör” filmlerinin yönetmeni ve yapımcısı Hamit Şahin, Aydın’da, yeni filmi ’Öfke’ için Kasım ayında motor diyecek.

Aydın’da yeni sinema filmi “Öfke” için hazırlıklarına başlayan yönetmen ve yapımcı Hamit Şahin, çekimlere Kasım ayında başlayacaklarını söyledi. “3, 2, 1… Kestik” ve “Avanak Dedektör” komedi filmlerinin aksine bu kez dram filmi çekeceğini belirten Şahin, “Filmimizin adı ’Öfke’. Bugüne kadar Ege’de alışılmışın dışında bir komedi filmi değil, dram filmi çekeceğiz. Bir anlık öfkenin, bir insanın hayatına nasıl bir tahribat verdiğini, Ege’nin tatlı şivesiyle anlatacağız” dedi.

Ocak ayında, Avanak Dedektör ve Öfke filmlerinin galasını birlikte yapacaklarını kaydeden Şahin, “Öfke filmi için Kasım ayının sonlarına doğru ’motor’ diyeceğiz. Ocak ayı içerisinde ise filmi tamamlayacağız. Hem Avanak Dedektör komedi filmi hem de Öfke dram filminin galasını birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. İki farklı tatta filmimiz aynı anda vizyona girecek. Bunu bir avantaj olarak görüyorum. Çünkü aynı yörede çekilen iki farklı film. Seyirciye iki farklı bakış açısı sağlayacaktır” diye konuştu.

‘Öfke’ filminde, en az 5 ünlü isminin rol alacağını ifade eden Şahin, şunları söyledi: ” Filmde yakından tanıdığımız en az 5 ünlü isim var. Ama bu aşamada isimleri sürpriz olarak kalsın. Filmimizin yüzde 80 altyapısı tamamlandı. Aydın’da çekim yapacağımız mekanlarımızı belirledik. Bu yerlerden birisi Paşa Yaylası. Filmi bu bölgede çekmemizin amacı, doğal güzellikleriyle bilinen Paşa Yaylası’nın ön plana çıkması. Türkiye’nin her yeri güzel ama Aydın bana göre bir başka güzel. O sebeptendir ki Aydın’da 3’üncü film projemizi hayata geçiriyoruz.”

Aydın’da çekilen filmlere yeterince destek verilmediğini iddia eden Şahin, “Muğla’da çekilen dizi ve filmlere valilik, belediye, meslek odaları ve birçok kuruluş, tam destek vermektedir. Ve buna orantılı olarak şehir de kalkınıp gelişmektedir. Çünkü bir şehir için görsel reklam çok önemlidir. Muğla’nın sinema sektörüne verdiği destek takdire şayandır. Ne yazık ki biz Muğla’da gördüğümüz desteği, Aydın’da görememekteyiz. Ama biz inat ve ısrarla sinema sanatını Aydın’a taşımaya kararlıyız” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.