Anasayfa > Gündem > Öğretmenler günü kutlu olsun

24.11.2012 Cts, 7:30

Reklam

Eğitim Ordumuz’un gününü kutluyor, şehit öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

ERZURUMFLAŞ

 

MESAJLAR

 

Dr. Cengiz Yavilioğlu(AK Parti Milletvekili)

“Öğretmenlerimiz, sağlıklı nesillerin yetişmesinde kilit bir rol üstlenmektedir. Bilgiyi üreten, güncelleyen ve devamlılığını sağlayan, doğruyu ve gerçekleri anlatan, milli birlik ve beraberliğimizin teminatı, geleceğin ışık saçan aydınlık nesillerini, büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlar, görevini ifa ederken şehit olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dilerim.”

 

Muhyettin AKSAK (AK Parti Milletvekili)

“Öğretmenlerimize karşı olan saygı ve sevgimizin kaynağında onlarında öğrencilerine karşı besledikleri karşılıksız ve riyasız sevgileri yatmaktadır. Bir çocuğun başarılı olup, büyük mevkilere gelmesini ancak üç kişi kıskanmaz. Bunların ilk ikisi o kişinin anne ve babası, üçüncü kişi ise onu yetiştiren öğretmenidir. Öğretmenlerin öğrencilerine karşı besledikleri sevginin bundan daha güzel bir tezahürü olabilir mi?
Dün bizleri yetiştirerek hayata hazırlayan öğretmenlerimize nasıl minnet duyuyor, sevgi ve saygıyla anıyorsak, bugünün şefkatli ve merhametli öğretmenlerine de aynı duyguları besliyoruz. Çocuklarımızın gelecekte toplum içerisinde edinecekleri sosyal statülerinde öğretmenlerinin katkısı en büyük paya sahip olacaktır. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak yavrularımızın bilgili ve donanımlı gençler olarak yetişmelerini sağlayacak öğretmenlerimiz, bu milletin evlatlarına hizmet etme kararlılığını dün olduğu gibi bugün de göstermektedirler. Bu gayret ve çabalar elbette takdire şayandır.
AK Parti hükümetlerinin görevde olduğu 2012 yılından bugüne kadar 300 binin üzerinde öğretmenimizin ataması yapılmıştır. Türkiye genelindeki okullarımızda görev yapan öğretmenlerin 3’te 1’i iktidarımız döneminde atanmış ve böylece çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları sağlanmıştır. Bununla birlikte öğretmenlerimizin maaşları yüzde 200 oranında yükseltilerek hayat şartları iyileştirilmiştir. Ümit ediyoruz ki; bu güzel gelişmeler önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde artarak devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin her alanda ilerlemesi için katkı vermiş ve katkı vermeye devam eden öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Teröre hedef olan şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete uğurladığımız tüm öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyor, Erzurum’da ve Türkiye’nin dört biryanında görev yapan tüm öğretmenlerimize 24 Kasım Öğretmenler Gününün hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Adnan YILMAZ (Ak Parti Milletvekili)

 

“Geleceğimize şekil veren, mutlu ve güzel bir geleceğin mimarı olan eğitim camiamızın değerli mensuplarının bu kutlu gününü kutluyorum” dedi.
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal’in cumhuriyeti ve ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı öğretmenlere emanet ettiğini ifade eden Yılmaz, açıklamasında daha sonra şu görüşlere yer verdi.
“Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması sizlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir.
Ülkemiz kalkınmasının eğitimden geçtiğine inancımız sonsuzdur. Bu eğitimi veren de siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Bundan dolayı Gazi Mustafa Kemal, ‘öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ demiştir.
Bizler siz değerli öğretmenlerin eseriyiz.
Bilim ve teknoloji çağına uyum sağlayabilecek, hem evrensel hem de milli ve manevi değerleri özümseyecek, bu vatanın ileriki sahiplerinin kendileri olduğu bilincine varabilecek, ben değil biz duygusunun geliştirilerek sorumluluk duygusunun verildiği yeni nesil de sizlerin eseri olacaktır.
Sizler, toplumu var eden, topluma şekil veren toplum mühendislerisiniz.
Toplumda var olan güzellikler sizler sayesinde devam edecek, kötülükler de sizlerin vereceği eğitim sayesinde yok olacaktır. Yetiştirdiğiniz her bir öğrenci geleceğe attığınız birer imzadır.
Gelecek sizlerin elindedir ve gelecek sizlersiniz.
Sizler, sadece öğrencilerimize değil, tüm insanlara, tüm insanlığa sevgi dağıtan, doğruya yönelten, toplumun bilgili kişiler olması için çaba gösteren, insan haklarına saygılı, insanları ve doğayı seven bir toplum meydana getirmeyi hedefleyen ulvi bir mesleğin mensuplarısınız.
Sizler, insanlara ve insanlığa her zaman ve her koşulda, yenilenmeyi, mücadele etmeyi öğreten bir mesleğin mensuplarınız.
Bizler hükümet olarak; eğitimin ve öğretmenlerimizin geleceğimizin mimarları olduğu bilincinden hareketle, 2004’den bu yana bütçelerimizde en yüksek payı eğitime ayırdık. Eğitime bugüne kadar verdiğimiz destek bundan sonra da devam edecektir.
Daha mutlu, barış ve sevgi dolu bir ülkede yaşamanın siz öğretmenlerin eseri olacağı inancındayım.
Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenler gününüzü kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyor, Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum.”

 

Prof.Dr. Muammer YAYLALI (ETÜ Rektörü)

“Üniversiteler bulundukları topluma yön veren ve bilim üreten merkezler olma özelliklerinin yanı sıra, toplumun yetişmiş insan gücü ihtiyacını karşılayan kurumlar olma sorumluluğunu taşımaktadırlar.

Geçmişten günümüze kadar insanları hayata hazırlama, eğitimli ve kültürlü bireyler haline getirme, mensubu oldukları toplumların ve tüm insanlığın gelecek tasavvurlarını ilim ve irfan ile inşa etme gayreti gösteren başta Üniversitemiz öğretim elemanları ve yurdun dört bir yanında kendilerini eğitime adamış fedakâr öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü tüm kalbimle kutlarım.”

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.