Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Okul Kantinlerinde Hijyen Denetimi

06.11.2015 Cum, 12:25

Okul Kantinlerinde Hijyen Denetimi

Reklam

Adana’da okul kantin ve yemekhanelerindeki hijyen denetimleri ve gıda güvenilirliğine yönelik yapılan denetimler devam ediyor.

Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Söğüt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, okul kantin ve yemekhanelerini her dönem bir defa olmak üzere yılda en az iki defa denetlediklerini belirterek, çocukların güvenilir gıdaya erişimine verdikleri öneme vurgu yaptı. Bu konuda hassasiyet gösterdiklerini söyleyen Söğüt, işi sadece denetimle bırakmadıklarını, okul kantin ve yemekhanelerinde çalışan personellere yönelik hijyen eğitimi verdiklerini de söyledi.

Öğrencileri, okul çevrelerinde bulunan seyyar satıcılardan gıda alış verişi yapmamaları konusunda da uyaran Söğüt, en iyi gıda denetçisinin tüketicinin kendisi olduğunu hatırlattı.

Öğrenci, öğretmen ve velilerin gıdaya ilişkin her türlü şikayet ve taleplerini Türkiye’nin her yerinden devletin yetkili birimlerine ulaştırabilmeleri için “Alo Gıda 174” hattı oluşturulduğunu hatırlatan Sögüt, bu hattın 7 gün 24 saat hizmet verdiğini, şikayet ve taleplerin tamamının anında değerlendirmeye alındığını ve sonuçlarının internetten takip edilebildiğini söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.