Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Okullara Tarihsel Doku

13.09.2012 Per, 16:45

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, eğitime pencere açtı. Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülen “Eğitime Açılan Pencere” adlı proje kapsamında okulların dış cepheleri şehrin tarihi ve kültürüyle özdeşleşmiş olan çeşitli objelerle süsleniyor.

 
Büyükşehir Belediyesi, Erzurum’daki okulların dış cephelerini “Eğitime Açılan Pencere” ile süslüyor. Yürütülen proje kapsamında pilot okul olarak seçilen Yakutiye ilçesi Gazi İlköğretim Okulu’na ait binaya adeta yepyeni bir görünüm kazandırıldı. Okulların dış cephe boyalarını yenileme amacıyla başlatılan çalışmayla Erzurum’un tarihi, kültürel ve sportif yönlerini anlatan objeler öğrencilerin ilgisine sunulacak. Pilot olarak seçilen Gazi İlköğretim Okulu’ndaki dış cephe yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “Eğitime Açılan Pencere” adlı projeyle okulların dış cephelerine yepyeni bir görünüm kazandıracaklarını söyledi. Başkan Küçükler, Yakutiye ilçe sınırları içerisinde Gazi İlköğretim Okulu’na ait binanın dış cephesini Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Saat Kulesi, Kale ve Atlama Kuleleri’nin siluetleriyle süslediklerini belirterek, “Bu çalışmayla hem okullarımıza ait binalar rengarenk bir görünüm kazanmış olacak, hem de çocuklarımız yaşadıkları şehre ait değerler hakkında fikir sahibi olacaklar” dedi.

 
KÜÇÜKLER: EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİNDE KATKIMIZ OLSUN İSTEDİK
İlk etapta Gazi İlköğretim Okulu’ndan başlatılan çalışmanın kapsamını genişleteceklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “Bu çalışmayla Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerine katkımız olsun istiyoruz. Kaldı ki, belediye olarak yol, asfalt ve çeşitli çevre düzenleme ihtiyaçlarını gidermek suretiyle zaten okullarımızın her zaman yanındayız” diye konuştu. Gazi İlköğretim Okulu’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Küçükler, okul binalarının dış cephelerinde ayıca Hacivat, Karagöz, Keloğlan ve Nasrettin Hoca gibi Türk masal ve fıkra kahramanlarına da yer verileceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.