Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Olduysa mübarek olsun!

16.06.2014 Pts, 12:17

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyespor kongresi yapıldı ve bu kongreye gördüğüm kadarıyla Saim Özakalın’ın yeniden başkan seçilmesinden çok, kulübün adının Büyükşehir Belediye Erzurumspor olarak değişmesi kararı damgasını vurdu. İstenmediğim ve de davet edilmediğim yerde görünmemeyi adet edişimden olsa gerek, çok arzu etmeme rağmen gitmediğim bir kongreydi Belediyespor’un kongresi. Doğrusu sonucu aşağı yukarı kestirilen bir kongreydi ama isim değişikliği de olsa fazla kaybımın da olmadığını düşündüm. Önceki gün yazmıştım. Kulübün adının Büyükşehir Belediye Erzurumspor olacağını. Öyle de oldu zaten. O açıdan da fazla bir şey kaçırmamışım diye gitmediğime üzülmedim de.

 

***

 

 

Ancak. Kongre sonrasında yapılan yayınlara baktım, bayağı bir şaşırdım. Bazı haberci arkadaşlarım, aynı siyasi partiye mensup idareciler tarafından kapatılan Erzurumspor’un sanki yeniden geri getirildiğini söylüyor! Hatta Facebook’da ki bir paylaşımda gördüm, bir haber sitesi, resmen ‘Erzurumspor geri döndü” başlığını atmış. Hatta bir adım daha ileri gidilmiş, haberin başlığında Belediyespor’un logosu yerine Erzurumspor’un logosu kullanılmış! Ayrıyeten verdiği söz tuttu diye Büyükşehir Başkanı Mehmet Sekmen’e övgüler, mövgüler. İşin içinde olmayan, görmeyen, bilmeyen de sanki Belediyespor’un adı resmen Erzurumspor olmuş sanacak! Oysa hepimiz de biliyoruz ki kulübün adı yine Büyükşehir Belediyespor. Konumu gereği zaten başlı başına Erzurumpor isminin konulması olası değil. Yani kulübün adının Erzurumspor olarak değişmesi sözkonusu filan değil, sadece Büyükşehir Belediyespor’un adının önüne Erzurumspor konmuş. Öyleyse Erzurumspor geri döndü demek, ne demek oluyor? Karşında nihayetinde çocuk yok, elma şekeriyle kandırmaya kalkıyorsun!

 

***

 

 

Tamam, herşeye rağmen yine de kulübün adının önüne Erzurumspor eklenmesi bir iyi niyet göstergesi. Bunu yukarıda Allah var, anlarım elbet. Amma, ben şahsen bu kulübe ve takımına Erzurumspor gözüyle bakarsam bir defa o hafızalarımızda yer etmiş Erzurumspor’un idarecilerine ve de futbolcularına haksızlık etmiş olurum. Kaleci Ersin’e, Erkan’a, Namık’a, Kaptan Sebahattin’e, Kepçe Levent’e, Abdüsselam’a, Hayrettin’e, Çetin’e, Coşkun’a, Ali Rıza’ya, ne bileyim, Raci Karakaş’a, Ömer Çavuşoğlu’na, Gıyasettin Yüksel’e, Sadi Tekelioğlu’na, Hamza Cimilli’ye, Cemal Polat’a. Ne bileyim, bu takımın adına Erzurumspor dersem, o yüzlerce kulüpte emeği olan adamlar bana gönül koyar diye düşünürüm. O yüzden de bu takımı Allah nasip ederse ben bu sezon da izlerim ama Erzurumspor olarak değil, yine Belediye’nin bünyesinde kurulmuş bir kulüp ve de takım diye. Bu arada, bir çok arkadaşımızın bu Belediyespor’a daha şimdiden Erzurumspor muamelesi çekmeye başlaması ve böyle davranacak olması benim sorunum değil. Artık o onların kendi bileceği iştir.

 

***

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.