Anasayfa > 5'li Üst Haber, Yerel Yönetimler > Oltu Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri ‘akıllı Tahta Ve Tabletlerine’ Kavuştu

29.03.2014 Cts, 19:54

Oltu Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri ‘akıllı Tahta Ve Tabletlerine’ Kavuştu

Reklam

Fatih Projesi kapsamında Oltu Anadolu ÖğretmenLisesi öğrenci ve öğretmenlerine tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.

 

Oltu Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine verilen tablet bilgisayar dağıtım törenine katılan İlçe Kaymakamı Abdullah Şen, “Artık öğrencilerimiz derslerini elektronik ortamda takip edecek, teknolojiden faydalanacaklar.” dedi.

 

 

Öğrencilerin tablet bilgisayarlar sayesinde çanta ve kitap taşımaktan kurtulacağını belirten Kaymakam Şen, şimdiki öğrencilerin teknoloji ile yakından tanışmalarının eğitim ve öğretimlerinde büyük katkı sağlayacağını söyledi. “Bizler jenerasyon olarak teknolojinin nimetlerinden biraz geç yararlanmaya başladık. Ancak şimdiki gençler, öğrenciler bununla çok daha erken, hatta daha okul ve okul öncesi dönemlerinde tanışma fırsatı yakalamış oldular. Bu avantajları öğrencilerimize eğitim ve öğretimlerinde büyük fayda ve katkı sağlayacaktır. Tablet bilgisayar ve akıllı tahtalar öğrencilerimize psikolojik üstünlük ve özgüven avantajı verecektir.” şeklinde konuştu.Bilgisayar ve internet ortamının iyi amaçla kullanıldığında her türlü bilgiye ulaşmanın oldukça kolay olduğuna değinen Kaymakam Şen, tabletlerini kendi elleriyle dağıttığı öğrencilere “İnterneti kullanırken gerçek hayattan kopmamak lazım.” şeklinde uyarı da bulunmayı da ihmal etmedi.

 

 

Oltu genelinde Fatih Projesi kapsamında altyapısı tamamlanmış olan 5 okulun sadece 9. sınıflarına dağıtıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Aktaş ise öğrencilerin lise son sınıfa kadar bu tabletleri kullanacaklarını söyledi.İlçe Milli Eğitim Müdürü Aktaş, “Şuan proje kapsamında alt yapısı hazır olan Anadolu Öğretmen Lisesi, Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Oltu Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencilerine tabletleri dağıtıldı. Tabletler, her yıl 9. sınıflara dağıtılacak. Ders kitapları artık elektronik ortama yani bu tabletlere aktarılacak. Doğrudan internete erişim ise zamanla ve kontrollü olacak. Fatih Projesinin bir parçası olan tablet ve akıllı tahtalar sayesinde eğitimde daha ciddi bir mesafenin alınacağına hem öğrenciler hem de veliler bakımından büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.Bu arada tabletlerine kavuşan öğrenciler, bundan böyle çanta taşımaktan kurtulacakları için mutlu olduklarını ifade ettiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.