Anasayfa > Ekonomi, Slayt Haber > Oltu taşına “süper” destek

16.08.2012 Per, 15:20

Reklam

Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi 3-2 yenerek kupayı müzesine götürdüğü TFF Süper Kupa Finali, Erzurum’daki Oltu taşı satışlarını yüzde 100 artırdı.

Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu , Galatasaray-Fenerbahçe arasında oynanan Süper Kupa maçının Oltu taşına olumlu yansımaları olduğunu söyledi.

 

Süper Kupa maçı için kente gelen Galatasaray ve Fenerbahçeli yöneticilere Oltu taşının tanıtımını yaptıklarını belirten Hınıslıoğlu, yaptıkları girişimler sonucunda bu takımların mağazalarında sporseverlere hitap eden Oltu taşı ürünlerinin satışa sunulacağını belirtti.

 

Süper Kupa maçının kent ekonomisine önemli girdi sağladığına dikkati çeken Hınıslıoğlu, “Erzurum’da oynanan TFF Süper Kupa maçının ardından Oltu taşının spor ekonomisine kazandırılması için çalışma başlattık. Süper Kupa maçı kent ekonomisine de önemli oranda katma değer sağladı. Bu olumlu tablonun devam etmesi ve sürdürülebilir olması için iki takımın temsilcilerine Oltu taşı seti hediye ettik. Fenerium mağazalarında Oltu taşının değişik versiyonları sporseverlere satışa sunulacak.”

 

Hınıslıoğlu, Oltu taşının Galatasaray tarafından da satışa sunulmasını talep ettiklerini belirterek, Galatasaray temsilcilerinin de bu konuya sıcak baktığını söyledi.

 

“Spor ekonomisi kentlerin kalkınmasında önemli bir yere sahip”

Markalaşmış yöresel ürünlerin satışında sporun önemli bir fırsat olduğunu anlatan Hınıslıoğlu, kentlerin kalkınmasında spor ekonomisinin önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

 

Süper Kupa maçı sürecinde Oltu taşı satışlarının önemli ölçüde arttığını belirten Hınıslıoğlu, şöyle devam etti:
“Erzurum ile özdeşleşmiş Oltu taşı, takım temsilcileri ve taraftarlar tarafından oldukça beğenildi. Oltu taşındaki tanıtım sorununu son yıllarda önemli oranda aştık. Bundan sonraki süreçte de aynı çabalarımız devam edecek. Kentlerin kalkınması markalaşmış ürünlerin ekonomiye kazandırılmasıyla sağlanabilir. Süper Kupa maçında Oltu taşı satışlarının yüzde 100 oranında artış sağlaması, yöresel ürünlere olan talebin en önemli göstergesidir.”
Erzurum’da önemli bir spor organizasyonunun başarıyla tamamlandığını anlatan Hınıslıoğlu, maç sonucunda birlik ve beraberliğin kazandığını ifade etti.

 

Hınıslıoğlu, Erzurum’da sorunsuz bir şekilde sonuçlanan maçın tekrarlarının olmasını beklediklerini belirterek, “Önemli bir spor organizasyonunun Erzurum’da yapılmasını sağlayanlara teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.