Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > Oltu’da Sahur Vakti İlahi

08.08.2012 Çar, 12:06

Reklam

Erzurum’un Oltu ilçesine bağlı büyük Orcuk köyünde görev yapan İmam Hatibi Ahmet Demirtaş, vatandaşları sahura minareden çaldığı ilahilerle uyandırıyor.
Oltu ilçe merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan 110 hane ve 600 nüfuslu Orcuk köyünde Ramazan ayı boyunca sahura kalkamamak köy imamı Demirtaş sayesinde sorun olmaktan çıktı. Sahurun başlamasından imsak vaktine kadar ilahi çalan imam Demirtaş, köylülerin sahura daha kolay kalktıklarını söyledi. Demirtaş, “Köylülerimiz bu yöntem sayesinde kolaylıkla sahura kalkabiliyor. Ramazan ayında köylüyü sahura nasıl kaldıracağımı düşünürken köyümüzde davulcu olmaması nedeniyle benim aklıma da böyle bir yöntem geldi. Her gece sabah namazına bir saat kala camii hoparlöründen köylülerime ilahi dinlettiriyorum.” dedi.
Bugüne kadar hiç olumsuz tepki almadığını belirten Demirtaş, köylülerin uygulamadan son derece memnun olduğunu söyledi. Ramazan ayı boyunca bu uygulamaya devam edeceklerini ifade eden İmam Demirtaş, cami hoparlöründen yayınladığı ilahilerle köyde artık sahura kalkmanın çok daha eğlenceli olduğunu kaydetti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.