Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler, Spor > Oltu’da sporun önemi anlatıldı

25.05.2013 Cts, 5:40

Oltu’da sporun önemi anlatıldı

Reklam

DURSUN MURAT AYDIN
ERZURUM (İHA) –

 

Oltu Ortaokulu’nda “Gençlik ve Sporun önemi” konulu bir konferans düzenlendi.

 
Taekwondo Antrenörü Sıtkı Toksoy, tarafından verilen konferansta genç, gençliğin gücü ve önemi, gençlik çağı, okul yıllarında sporun önemi ve gerekliliği konuları ele alındı.

 

 
Oltu Ortaokulu Salonunda gerçekleştirilen konferansta konuşan Toksoy, “Önümüzdeki yıl üniversite sınavına gireceksiniz. Okul ve sınavlardaki başarınız, iyi bir stres yönetimi ve düzenli spor yapmakla doğru orantılıdır. Sporun hayatımıza olan katkıları tartışılmazdır.” dedi.

 

 
Sporun insan yaşamındaki yeri ve önemi üzerinde duran Sıtkı Toksoy, başarılı olabilmek için dinlenme, eğlenme, yenilenme, değişim ve ilerleme başlığı altında bir formül verdiği gençlere uyarılarda bulundu.
Düzenli olarak yapılan sporun stresi azalttığını aktaran Toksoy, sporun öğrencilerin dersleri konusunda daha disiplinli davranmasına da ciddi katkı sağladığının görüldüğünü kaydetti.

 

 
Gençleri birer yıldıza benzeten Toksoy, “Sizler bizim, ülkemizin geleceğimizsiniz. Bugünden sonra hayatınızın her alanında sizlere üstün başarı ve mutlu günler diliyorum.” şeklinde konuşarak konferansını bitirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.