Anasayfa > Yerel Haber > Ölüdeniz Semaları Paraşütlerle Şenlendi

31.10.2015 Cts, 18:24

Ölüdeniz Semaları Paraşütlerle Şenlendi

Reklam

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezlerinden Babadağ’dan uçuş yapan ikili ve tekli yamaç paraşütü pilotları zaman zaman yürekleri ağza getiriyor.

Her yıl 100 bine yakın yamaç paraşütü uçuşunun yapıldığı Babadağ’dan bu yıl rekor şekilde 120 bine yakın uçuş yapılması beklenirken uçuş yapan yerli ve yabancı pilotların zaman zaman yaptıkları hatalar yürekleri ağza getiren kazalara da neden oluyor. Kasım ayına girilirken Ölüdeniz’de hala hemen hergün gün boyu onlarca paraşüt gökyüzünde adeta dans ediyor. Paraşütçülerden kimi eğitim yapıyor. Kimileri de müşterileri ile Ölüdeniz’in güzelliklerini gökyüzünden izliyor.

Babadağ’dan rahat şekilde uçtuktan sonra Gökyüzünde değişik hareketler yapan bir yabancı uyruklu paraşütçü bir anda paraşütü kapanınca hemen yedek paraşütünü açarak denize doğru düşmeye başladı. Ölüdeniz Belceğiz plajında güneşlenen turistler bir anda korkulu gözlerle bu paraşütçüyü izliyor. Yedek paraşütle denize düşen paraşütçü paraşütünün arasında kalınca boğulma tehlikesi de yaşıyor. İmdadına kıyıda bekleyen bir bot yetişiyor.

Yine Babadağ’dan uçtuktan sonra Belceğiz plajına doğru inişe geçen yabancı uyruklu bir paraşütçü yerde yeni iniş yapan paraşüte çarpınca ortaya “Eyvah” dedirten bu görüntü çıkıyor.

Babadağ’dan uçuş yaptıktan sonra belceğiz plajındaki iniş noktalarına inmesi gereken yerli ve yabancı paraşütçüler yere inişte kontrollerini kaybedince kimi pisti öpercesine düşüyor. Kimi de sırt üstü yere çarpıyor. Bu basit kaza görüntüleri kimine heyecan yaşatırken kimini de güldürüyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.