Anasayfa > Türkiye, Yaşam > Önce Tatbikat Sonra Belgesel

04.11.2015 Çar, 13:00

Önce Tatbikat Sonra Belgesel

Reklam

Zonguldak’ta Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri’nin (UMKE) gerçekleştirdiği tatbikatlarla hazırladığı “Umutlar Tükendiğinde” isimli belgesel ilgi gördü.

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı UMKE ekipleri, Bartın ve Karabük ile Bolu UMKE ekipleri geçtiğimiz aylarda Zonguldak’ta 10. Bölge Tatbikatı gerçekleştirdi. Önce bir trafik kazası tatbikatı yapan ekipler, gece kaybolan vatandaş ve son olarak da heyelanda mahsur kalan vatandaşları kurtarma tatbikatı yaptı.

Başarılı geçen tatbikatların ardından sertifikalarını alan ekiplerin yer aldığı, kaza ve afetlerde müdahalede bilinçlenmeye dikkat çekmek amacıyla bir de belgesel film hazırlandı. “Umutlar Tükendiğinde” isimli belgeselle büyük ilgi toplayan UMKE ekipleri, gerçekleştirilen tatbikatlar sayesinde; yaşanabilecek kaza, kayıp vatandaş, doğal afet, heyelan gibi olaylara müdahale yeteneklerini geliştiriyorlar.

Tatbikatlarını Zonguldak-Ankara karayolu üzerinde ve Göldağı Tesisleri’nde gerçekleştiren ekipler, hazırlanan belgeselle de izleyenlerden tam not aldılar. Belgeselde en çok dikkat çeken detay ise trafik kazası oldu. Kazayı gerçek sanan vatandaşlar olay yerine gelerek ekiplerin müdahalesini şaşkınlıkla izledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.