Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Onlar monşer biz hizmetkârız

07.07.2014 Pts, 9:15

Reklam

Başbakan Erdoğan Erzurum’da isim vermeden ‘çatı aday’ Ekmeleddin İhsanoğlu’nu eleştirdi: ‘Bir cumhurbaşkanı adayı ‘Benim yollarla ne işim var’ diyor. Monşerlerin bunlarla işi olmaz’

 

Başbakan Recep Tayyip ErdoğanCumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında dünSamsun’un Canik ve Tekkeköy ilçeleri ile Erzurum’da halka hitap etti. “Bundan önce ya vekiller vasıtasıyla ya da dayatmalarla yapılıyordu. Ama şimdi dayatma yok, millet var. Bizim rotamızı millet çizdi” diyen Erdoğan konuşmalarında şunları kaydetti:

 

 
*  ROTAMIZI MİLLET ÇİZDİ: (Cumhurbaşkanlığı seçimi) Bundan önce ya vekiller vasıtasıyla ya da dayatmalarla yapılıyordu. Ama şimdi dayatma yok, millet var. Millete rağmen iktidar olunamaz bunu bilmeleri lazım. Bizim rotamızı millet çizdi. Milletin iradesinin üstünde sadece hakkın gücü olur. Milli iradeyle, milli güçle inşallah 10 Ağustos’a yürüyoruz. Gazi Mustafa Kemal, kurtuluş mücadelesini buradan başlattı. Biz de şimdi ilk adımı atmış olduk.

 

 

 
*  ZEMBİLLE İNMEDİM: Gökten zembille inmedim. İstanbul’da 4.5 yıl belediye başkanlığı yaptım ve bu dönemde çöpten, susuzluktan, kirli havadan nasıl kurtulduğumuzu orada yaşayanlar gayet iyi bilir. Türkiye’yi nereden nereye getirdiğimizi de gayet iyi biliyorsunuz.

: 10 Ağustos’ta milletim bu görevi bizlere verirse cumhurbaşkanlığı sürecimiz bir sorumluluk bilinci içerisinde çok daha farklı olacaktır. Çünkü bizler Cumhurbaşkanlığı makamını sadece oturalım dinlenelim uluslararası diplomatik görüşmeleri yapalım, böyle makam olarak görmüyoruz.

 

 
Pensilvanya’NIN ANLADIĞI HİZMET DEĞİL: Kutlu davamızın adı hizmet davasıdır ama Pensilvanya’nın anladığı manada hizmet değil. Halka hizmet, Hakk’a hizmettir. Kutlu yolculuğumuz hizmet yolculuğudur. İster belediye başkanı, ister bakan, ister başbakan, ister cumhurbaşkanı olsun.”

 

 
* BUNLAR MONŞER: Bir cumhurbaşkanı adayına soruyorlar: “Siz yollarla ilgilenecek misiniz?” O aday da diyor ki ben cumhurbaşkanıyım benim yollarla ne işim var” Cumhurbaşkanının yolla, metroyla, tünellerle işi olmaz mı? Bunlar monşer. Monşerlerin bu tür şeylerle işi olmaz. Biz hizmetkârız. Bizim yollarla işimiz olacak. Salonlardan salonlara değil  şantiyelerden şantiyelere koşan bir cumhurbaşkanı göreceksiniz. Hak için halk için, Hakk’a ve halka hizmet için çalışan, didinen bir cumhurbaşkanı göreceksiniz.”

 

 

İftarda tek millet vurgusu

Erzurum Tebrizkapı Kent Meydanı’nda kurulan iftar çadırında Vatandaşlarla orucunu açan Erdoğan, “İnşallah bu ay Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Mısır’da, Myanmar’da, Patani’de zulüm içinde yaşayan kardeşlerimiz kurtulurlar. Bizler de kardeşliğimizi pekiştirerek çözüm süreciyle birlikte kardeş olmanın şuurunu yaşarız. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet idraki içerisinde ülkemizin aydınlık geleceğine milletçe beraber yürürüz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.