Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Osmangazi’den Bursa Turizmine Katkı

06.11.2015 Cum, 15:25

Osmangazi’den Bursa Turizmine Katkı

Reklam

Uludağ Sarıalan’daki Orman ve Su işleri Bakanlığı’na ait kır gazinosu Osmangazi Belediyesi tarafından yenilenerek Bursa turizmine hizmet vermeye hazırlanıyor.

Geçen yıl imzalanan protokolle Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ait kır gazinosu ve kır kahvesini devralan Osmangazi Belediyesi, atıl durumdaki binaları restore ederek modern bir sosyal tesise dönüştürüyor. Restorasyonu tamamlanan kır kahvesi yenilenen yüzüyle ve ismiyle Taşkonak Kafe olarak geçen yıl hizmete açıldı. Yenileme çalışmaları tamamlanan kır gazinosu ise, önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle hizmete açılarak kış sezonunda Uludağ’a gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek.

Açılış için gün sayan tesisi gezerek yetkililerden bilgi alan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Uludağ’a yakışmayan, terk edilmiş ve yıpranmış bir halde bulunan binaları restorasyon yaparak sosyal tesislere dönüştürdük. Tesislerimiz, Uludağ’ın yeni teleferiği ile birlikte bu bölgeye önemli katkı sağlayacak. Buraya gelecek yerli ve yabancı turistleri kaliteli hizmet sunacağız. Tesisimiz yaz kış hizmet verecek” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.