Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Osmanlı Ocakları’ndan 1 Kasım Açıklaması

02.11.2015 Pts, 11:48

Osmanlı Ocakları’ndan 1 Kasım Açıklaması

Reklam

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, “Bütün etnik gruplar, tüm siyasi partiler, vatandaşlarımızın tamamı Alevi’siyle, Sünni’siyle, Türk’üyle, Kürt’üyle, Müslim ve gayrimüslimiyle herkes bu seçimde kazanan taraf oldu” dedi.

Yaptığı açıklamada ülke istikrarı için AK Parti’nin tek başına iktidar olmasında birçok gizli kahramanların olduğunu dile getiren Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, 76 Osmanlı Ocakları il teşkilatları gibi emeği olan tüm kurumlara teşekkür etti. 1 Kasım seçimleriyle Türkiye’nin kazandığını belirten Canpolat, şöyle devam etti:

“Bütün etnik gruplar, tüm siyasi partiler, vatandaşlarımızın tamamı Alevi’siyle, Sünni’siyle, Türk’üyle, Kürt’üyle, Müslim ve gayrimüslimiyle herkes bu seçimde kazanan taraf oldu. Ülkenin, bölgenin, hatta dünyanın istikrarı korunmuş oldu. Dünya barışına katkı sağlayan bir anlayışın yeniden tek başına iş başına gelmesi, son zamanlarda yaşanan terör faaliyetleri gibi dünyayı gerilime sokan iktidarsız bir Türkiye yerini tek başına iktidara gelen güçlü bir hükümetle güven verdi. Ekonomi hızla coştu, sosyal alanlar nefes aldı, siyasi boşluk doldu. Ülkeyi tehdit eden iç ve dış yapılar püskürtülmüş oldu.”

Osmanlı Ocakları olarak halkın ve haklının yanında olduklarını kaydeden Canpolat, “Bu anlamda ülke geneli 76 il başkanıma, 423 ilçe başkanıma osmanliocaklari.org.tr üzerinden 1 milyon 800 bine yakın üye kardeşlerime sözlerinde durdukları, ülkemizin istikrarını düşündükleri ve AK Parti’ye oy verdikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. AK Parti’nin 1 Kasım’daki seçim zaferi, ülke genelinde kutlamalar yapılırken AK Parti Genel Merkez binasında coşkulu kalabalık arasında daha önce CHP’ye, MHP’ye, HDP’ye oy kullanmış, ülkesinin menfaati için 1 Kasım seçimlerinde bu kez AK Parti’ye oy vermiş, ellerinde barış mesajı veren yeşil üç hilal bayraklarla Osmanlı Ocakları teşkilat üyeleri kardeşlerimizi yalnız bırakmadık. Bu coşkuya, ülkenin hayrını düşünen vatandaşımızın sevincine bizde ortak olduk. Milli beraberliğimizi kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Ülkesini düşünen, seven, gül yerine dikene su dökmeyen kardeşlerimizi canı gönülden kutluyor ve tebrik ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.