Anasayfa > Gündem, Türkiye > Oy Kullanamayan Hastaların İmdadına Evde Sağlık Hizmeti Ekipleri Yetişti

01.11.2015 Paz, 18:24

Oy Kullanamayan Hastaların İmdadına Evde Sağlık Hizmeti Ekipleri Yetişti

Reklam

Afyonkarahisar’da bugün gerçekleştirilen 1 Kasım erken seçimlerinde oy kullanmak isteyen yatalak ve yaşlı hastalar Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı evde sağlık hizmetleri görevlileri tarafından sedye ile sandığa kadar götürerek oy kullanmaları sağlandı.

Kamu Hastaneleri Birliği, oy kullanma imkanı bulunmayan ve evde sağlık hizmeti alan hastaların, istenilmesi durumunda oy kullanma işlemi için yardımcı olabileceklerini belirtmişti. Bunun üzerine ekipler, talepte bulanan hastaları evinden alarak oy kullanmalarına yardımcı oldu. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nden çıkan ekipler oylarını kullanan hastaları tekrar evlerine bıraktı.

Gazlıgöl Caddesi’nde yaşayan 80 yaşındaki Saniye Kundak da oy kullanmak için Evde Sağlık Hizmetlerini aradı. Ekipler, akşam saatlerinde oy kullanmak istediğini ifade eden Kundak için oturduğu apartmana taşınacağı tekerlekli sedye ve sandalyeyle gitti. Kundak, oyunu kullanmak için Ahmet Yesevi İlkokulu’na götürüldü. Okulun merdivenlerinden de görevlilerin taşıyarak sandığa kadar götürdüğü Kundak, kabine de sedye ile götürüldü.

Oyunu kullandıktan sonra sedye ile yine evine bırakılan Saniye Kundak, Evde Sağlık Hizmetleri’nin oy kullanmasını sağladığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Her türlü sağlık ihtiyacında eve kadar gelip her türlü tetkik ve bakımının yapıldığını anlatan Kundak, “Bir sürü hastalığım var. 80 yaşındayım ama vatandaşlık görevimi yerine getirebildiğim için mutluyum. Bunu sağlayan herkese teşekkür ederim. Allah devletimizden razı olsun” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.