Anasayfa > Yazar > Oy Verdiğime Pişmanım

20.07.2012 Cum, 22:09

Oy Verdiğime Pişmanım

Reklam

Milletvekili genel seçimleri bir sorun yaşanmadan yapılmış, ülke idaresi

Üçüncü kez iktidar partisi her iki kişiden birinin oyunu alarak neticelenmiş. Yüzde ellisi mutlu, yüzde ellisi umutlu insanlar topluluğuna dönüştüğünü gördüm. Tarihinde ilk defa mehter takımının görkemli gösterisiyle açılış töreni düzenlenmiş, yine ilk olarak Diyanet işleri başkanı tarafından kuranı kerim okunarak üzerine yemin yapılmasıyla sona ermiştir.

Antalya oto garına bir dostumu uğurlamak için gittiğimde farklı bir kalabalıkla

Karşılaştım. Tatile çıkanlar, tatil için gelenler, asker uğurlayanlar, gurbetten gelenler, gurbete çıkanlar sevinenler üzülenler hepsi bir arada. Otobüsün kalkış saatini beklerken dikkatimi çeken insanların fiziki ve ruhsal davranışlarıydı.

Etrafımdaki kalabalık insanların mutlulukları insanca yaşamanın sevinci yüzlerinden okunuyordu. Okullar tatil olmuş öğrenciler karnelerini almış, anne baba mutlu memur yıllık izne ayrılmış, esnaf bir dostuna ricada bulunarak iş yerini emanet etmiş, özel sektör çalışanlarına bir kıyak yaparak bir maaş ikramiye ödeyerek, çalışanları moral depolasın üretim daha fazla olsun diye tatile çıkmalarını tavsiye etmiş.

Emekli maaşları yeniden düzenlenerek yılda bir maaş kış masrafları,  ramazanda orucunu rahat tutsun, kurban bayramında kurbanını rahat kessin diye bir maaş ikramiye, ayrıca yılda bir hafta beş yıldızlı bir tatil köyünde deniz sefası için ücretsiz tatil imkânını sunulmuş

Doğu ve Güneydoğu huzura kavuşmuş, yapılan yatırımlarla aç ve açıkta hiçbir insan kalmamış. Ana dilde eğitim ve öğretim sorunsuz bir yıl geçirmiş. Alevi vatandaşların sorunları giderilmiş cem evleri ibadet hane sayılmış.

Enflasyon % o,5, kişi başı milli gelir otuz bin dolar, asgari ücret bin beş yüz dolar, memur ve işçi maaşları en az dört bin dolar, olarak belirlenmiş. Köylü vatandaşların kredileri sıfır faize indirilmiş, kullandığı mazot beş yüz lira

Olarak belirlenerek desteklenmiş. Öğrenci kredileri geri ödemesiz beş yüz liraya yükseltilmiş, yüksek öğretim sınavları kaldırılmış ve tamamen ücretsiz hale getirilmiş. Milletvekili dokunuz mallıkları kalkmış, makam araçları lojmanlar gibi kaldırılmış maaşları on beş bin dolar olarak sınırlı tutulmuş. Elektrik, su, telefon zorunlu giderler olarak ücretsiz hale getirilmiş, TOKİ nin yapmış olduğu konutlar evsiz vatandaşlara kar gütmeden otuz yıl vadeyle teslim edilmiş ve hayır duaları alınmış.

Kadına şiddet sorgulanmayarak çok eşliliğin gündeme gelmesi fikirler üretilmesi ve benimsenmesi bakımından basında yer alması sağlanmak istenmiş. En az üç çocuk yapılması, yeni evli çiftlere öğütlenmiş. İdam yasalarımızda tekrar yerini almış apo idam edilerek şehit ailelerinin gönlü ferahlatılmış. Zina yeniden suç sayılarak ceza kanununda yerini almış, toplum vicdanı rahatlatılmış.

Ergenekon davası sonuçlanmış, kahraman komutanlarımız devletini milletini koruması suç sayılarak ömür boyu hapse mahkûm edilmiş. Türk ordusu tasfiye edilerek, profesyonelleştirilmiş. Türküm demek suç sayılmış,  anayasaya iki dil iki bayrak Türkiyeli vatandaş cümleleri yazılmış. TSK, YHK, ANAYASA MAHKEMESİ, YARGITAY, ŞAYIŞTAY YÖK, ÖSYM gibi benzer kuruluşlar hizaya sokularak, iki dudak arası demokrasiye geçiş sağlanmış Padişahım sen çok yaşa cümlesi meclis duvarına asılmış. .

Bana ayrılan sütuna sığmayacak bu açılımları, gerçekleştiren yüzde elli ile iktidar olan partinin görüntüsünü çizerek,  benimle birlikte diğer yüzde elli nin niye oy vermediği pişmanlığının, üzerimizde bıraktığı psikolojik yan etkilerinin dışa vuruluş şeklidir vesselam. Ülkü İle Kalınız.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.