Anasayfa > 5'li Üst Haber, Spor > Özdilek, iddialı konuştu

22.07.2014 Sal, 17:17

Reklam

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, yeni sezondaki Rizespor’un hedeflerini açıklayarak, transfer çalışmalarının devam ettiğini ve son zamanlarda Türk futbolcularının çok değerli olmaya başladığını söyledi. 

 


Erzurum Palandöken yüksek irtifa kamp merkezinde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Çaykur Rizespor, Süper Lige iddialı hazırlanıyor. Günde çift antrenmanla çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Karadeniz ekibinde futbolcularda morallerin yüksek olduğu gözlenirken takıma yeni transferlerin yapılması bekleniyor. Teknik Direktör Mehmet Özdilek, yeni sezonda Çaykur Rizespor’un hedeflerini, yapılacak olan transfer çalışmalarını İHA’ya anlattı.

 

 

İHA muhabirine transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Mehmet Özdilek, Süper Lige bakıldığında bir iki takım haricinde hiç kimsenin fazla transfer yapmadığını söyledi. Özdilek, “ Süper Lige baktığımı zaman bir veya iki takımın dışında kimsenin çok fazla transfer yaptığını göremiyoruz. Bir çok takım mevcut kadrosunu koruyarak yola devam edecek ama bir iki takım ciddi anlamda transfer yaptılar. Bizim avantajımız geçen sene yeni çıkan ve yeni kurulmuş olan takımın potansiyel olarak bu sene çok daha üzerine koyacağını düşünerek yola devam ediyoruz ki bu çalışmalarda bunu destekleyen unsurlar görmek bizi mutlu ediyor. Elimizde 7 tane yabancı var yani 5+2. Dolayısıyla sırf oyuncu almak için almak gibi bir lüksümüz yok Elimizdeki oyuncuları doğru değerlendirmek zorundayız. Yeni sezonda bu ligi çok iyi bilen ve performansları herkes tarafından bilinen 2 oyuncu katılması takımın potansiyelini biraz daha artırdı.“ dedi.

 

 

TÜRK FUTBOLCULAR ÇOK DEĞERLİ OLMAYA BAŞLADI
Transfer çalışmaları konusunda aceleci davranmadıklarını belirten teknik direktör Mehmet Özdilek, takımdaki eksiklikleri görüp ona göre hamle yapacaklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti.” Eksikleri görüp eksiklere göre hamle yapmak çok önemli. Yabancı oyuncu kriteri çok önemli ama o konuda çok aceleci değilim açıkçası bünyemize uyacaksa bize uyum sağlayacaksa olabilir ama almak için gibi bir düşüncem yok. Türk oyuncu olarak bir iki oyuncuyu daha kadromuza katmak istiyoruz ve bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor ama süper ligde artık bir Türk oyuncuyu bir kulüpten başka bir kulübe transfer edip almak kolay değil. Aynı şeyler bizim takımımız içinde geçerli bizden de oyuncu almak kolay değildir. Çünkü Türk oyuncular çok değerli olmaya başladı.”

 

 

ÇAYKUR RİZESPOR BU SEZON FARK YARATACAK
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, “ Türkiye’de futbola nasıl başladığının değil nasıl bitirdiğin önemlidir. Dolayısıyla lig maratonunu çok uzun bir süreç olarak kabullenmek lazım. Bu sezonda hiçbir maçı kolay kaybetmeyeceğiz. Kazanmak içinde her türlü mücadeleye saha içerisinde vereceğiz. Karadeniz insanı hep kazanmaya odaklıdır hep kazanmak ister ama futbolunda gerçeklerinin dışına çıkmamak lazım. Bende hayatımda çalıştığım takımlarda hep kazanmaya odaklı oynatmaya çalışan bir teknik adamım. Futbolda hep kazanmazsınız ve hep kaybedemezsiniz ama çok büyük gelgitler olmayacaktır. Bunu söylerken de en büyük destekçim oyuncularımın enerjileridir. Oyuncularımla çalıştığım süredeki onların istekleri, arzuları beni cesaretli konuşmaya yitiyor. Dolayısıyla ben Rizespor’un bu sene biraz daha fark yaratacağını düşünüyorum. Türkiye Süper Ligi mücadele gücü düzeyi çok yüksek bir lig. Dolayısıyla bu mücadelenin içerisinde bizde bu mücadeleye cevap verecek kadar yürekli olacağız saha içerisinde.Biz rakiplerden çok kendimizin neler yapabileceğine odaklanacağız.Çünkü bizim yapacaklarımız rakiplerimizin yapacaklarından çok daha önemlidir.” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.