Anasayfa > Ana Manşet, Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler > Palandöken Belediyesi kış hazırlıklarını tamamladı

04.11.2014 Sal, 13:46

Palandöken Belediyesi kış hazırlıklarını tamamladı

Reklam

Erzurum merkez Palandöken Belediyesi kış hazırlıklarını tamamladı. Karla mücadele ekipleri teyakkuz durumuna geçirildi.

Palandöken Belediyesi beklenen kar yağışı öncesinde makine parkını ve personeli alarm durumuna geçirdi. Kış hazırlıkları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, kışa hazır olduklarını açıkladı. Kar yağışı öncesi bütün birimlerin kış hazırlıklarını tamamlayarak kar yağışını beklediğine işaret eden Bulutlar, “Karla mücadelede 40 kişilik ekip, 3 greyder, 3 loder, 7 kamyon, 1 traktör kepçe, 2 mini loder, 2 bıçaklı kamyon, 2 eder, 1 adet kontrol aracıyla ekiplerimiz iki vardiya halinde çalışma yapılacak. Mecburi kalınmadığı sürece yollarda cüruf ve tuzlama yapılmayacak. Zorunlu durumlar için 150 ton tuz ve 300 ton cüruf stok edildi. Merkezde 5 mahalle ve Köy iken mahalleye dönüştürülen19 mahallelerimizdeki yol açma ve kar temizleme çalışmaları yapılacak.” dedi.

VATANDAŞLARIMIZ BİZLERE YARDIMCI OLSUN

Başkan Bulutlar, karla mücadele çalışmalarında yaşanabilecek aksiliklere karşı da vatandaşlara anlayışlı olmaları çağrısında bulunarak, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Belediyemizin çalışma sahası çok büyük olduğundan küçük aksaklıklar mutlaka meydana gelecektir. Bu aksaklıkları en kısa sürede asgariye indirmek için ise çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Bu konuda mahalle muhtarlarımız ve vatandaşlarımız biraz daha sabırlı olmalarını bekliyorum. Meydana gelebilecek olası aksaklıkları önlemek için ise vatandaşlarımızdan, araçlarının kış bakımlarını yaptırmalarını, kar lastiklerini araçlarına takmalarını, kar yağışı başladığında mecbur kalmadıkça araçlarıyla trafiğe çıkmamalarını istiyoruz. Karla mücadele çalışmalarında ekiplerimizi zorlayan en önemli faktör ise, ara sokaklara ve caddelere yapılan gelişigüzel araç parklarıdır. Ekiplerimizin çalışmalarını engelleyecek bu tür parkları yapmamalarını sürücülerimizden ve araç sahiplerimizden rica ediyoruz.”

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.