Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Palandöken Belediyespor Voleybol Takımı Finalde

09.04.2014 Çar, 17:14

Palandöken Belediyespor Voleybol Takımı Finalde

Reklam

Palandöken Belediyespor erkek voleybol takımı, Play Off yarı finalinin son maçında Maliye Okulları’nı 3-1 mağlup ederek, adını final grubuna yazdırdı…

 

Filenin Dadaşları Başkent’te tarih yazdı. Türkiye Erkekler Voleybol 2. Ligi’nde tarihinde ilk kez mücadele ettiği sezonda Play Off gruplarına kalmayı başaran Palandöken Belediyespor, Play Off yarı finalinin son maçında karşılaştığı Maliye Okulları’nı 3-1 mağlup ederek, adını final grubuna yazdırdı.

 

 

 

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ın desteğiyle kurulan erkek voleybol takımı, tarihi bir zaferin altına imzasını attı. Erzurum‘a voleybolu sevdiren Filenin Dadaşları, tarihlerinde ilk kez mücadele ettiği Play Off yarı finaline K. Maraş Belediyespor yenilgisiyle kötü bir başlangıç yapmasına rağmen, sonunu muhteşem bir zaferle getirdi.

Yarı finallerin ikinci maçında dün Beşiktaş‘ı 3-2 mağlup ederek büyük sükse yapan Palandöken Belediyespor, bugün Ankara Selim Sırrı Tarcan Kapalı Spor Salonu’nda Maliye Okulları ile karşılaştı. Ankara‘daki Erzurumlular’ın yalnız bırakıp, destek vermediği takımımız maça son derece kötü bir başlangıç yaptı. K. Maraş Belediyespor’u 3-2 devirerek, iddiasını bu maça taşıyan Maliye Okulları, ekibimiz karşısında fırtına gibi bir başlangıç yaparak, seti 25-13 kazandı.

Filenin dadaşları ikinci sette kendine geldi. Maçın başları oldukça dengeli geçti. Karşılıklı alınan sayıların ardından setin sonlarına doğru Mavi Beyazlı dadaşlar maça ağırlığını koydu ve seti 25-21 kazandı.

Üçüncü sette de üstünlüğümüz vardı. Filenin Dadaşları, baştan sona üstün götürdüğü bu seti de 25-18 kazanarak, skoru 2-1’e getirdi.

Karşılaşmanın beşinci setinde ise Palandöken Belediyespor fırtınası esti. Setin başından itibaren farkı açmaya başlayan temsilcimiz, seti 25-16 önde tamamladı, maçı da 3-1 kazanarak, gruptaki son maç oynanmadan 5 puanla adını final grubuna yazdırmayı başardı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.