Anasayfa > Slayt Haber > Palandöken GM’de Sosyal Sorumluluk yaklaşımı

08.12.2014 Pts, 13:48

Palandöken GM’de Sosyal Sorumluluk yaklaşımı

Reklam

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Palandöken Gençlik Merkezi Sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Spor sayesinde engelleri aşıp zirveye çıkan Okçu Doğan Hancı ve Bilek Güreşi Şampiyonu Gökhan Seven ile yapılan söyleşi büyük ilgi gördü. 
Palandöken Gençlik Merkezinin bu kez konukları Londra Paralimpik Oyunlarında üçüncü olarak ülkemize bronz madalya getiren Okçu Doğan Hancı ile Brezilya’da yapılan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında şampiyon olan Gökhan Seven oldu. Şöhretlerle “Toplumsal hayata etkin katılım için engelsiz hayat” konulu söyleşi Türkiye Bedensel Engelliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Sadullah Efe’nin moderatörlüğünde Palandöken Gençlik Merkezi çok amaçlı salonda yapıldı. Engelliler için yapılan organizasyon ve çalışmalarıyla tanınan Sadullah Efe’nin başarılı moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide iki şampiyon sporcu düşüncelerini anlattı.
20 BRANŞTA ENGELLİLERE SPOR EĞİTİMİ VERİLİYOR
3 Aralık Dünya Engelliler günü ve engelliler haftası kapsamında düzenlenen söyleşide ev sahibi olan Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 20 ayrı spor branşında antrenörler eşliğinde engelli vatandaşlara spor yaptırdıklarını söyledi. Taşkesenligil, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kurulmasından bu yana Engelli vatandaşlarımız ve sporcularımız ile ilgili bir çok çalışma yapıldığını belirterek, bünyelerinde fahri ve kadrolu çalışan antrenörlerin 20 branşta engelliler için spor eğitimi verildiğini ifade etti. Taşkesenligil, şu an itibariyle Basketbol, Yüzme, Badminton, Okçuluk, Bilek güreşi branşlarında faaliyetlerine devam ettiklerinin altını çizerek, böylesine anlamlı bir söyleşiyi düzenlediği için Gençlik merkezi çalışanlarına teşekkür etti. Erzurum GHSİM Müdürü Taşkesenligil, “Gençlik merkezi faaliyetlerinin 2015 yılında da tüm hızıyla ve en güzel etkinliklerle devam edeceğini söyleyerek başarılı ekibine güvendiğini vurguladı.
ENGELLİLER GÜNÜ 3 ARALIKTAN İBARET DEĞİL
Erzurum GHSİM Palandöken Gençlik Merkezi tesis amiri Metin Günay ise Gençlik Merkezleri çalışanları olarak organizasyonu bu tarihte organize etmelerinin sebebini engelli vatandaşların hatırlanmasının sadece 03 Aralık tarihinde olmadığından ötürü söyleşi düzenlediklerini belirtti. Erzurum Gençlik Merkezleri olarak 2014 yılı içerisinde Engelli Tiyatro, resim sergisi ve rehabilite merkezleriyle kaynaşma programları düzenlediklerini ifade eden Günay, 2015 yılında da bu tür etkinliklerinin yoğunlukla devam edeceğini söyledi. Gençlik Merkezleri Müdür Vekili Köksal Kaçmaz da, yapılan söyleşi için Gençlik Liderlerine teşekkür ederek, 04 Ocakta Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşü ile ilgili bilgilendirme yaparak yaklaşık 3500 kişi ile Sarıkamış’a gideceklerini ve kayıtların başladığını belirtti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.