Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Palandöken İçin Başkent ve Avrupa Mesaisi

16.04.2014 Çar, 7:44

Palandöken İçin Başkent ve Avrupa Mesaisi

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SekmenÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı‘nca yenilenen Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri ile ilgili Erzurum-Ankara hattında önemli görüşmeler yapıyor. Sadece Başkent değil aynı zamanda kış sporlarında uzman olan Avrupalı yetkililerle de temas halinde olduğunu belirten Başkan Sekmen, şu değerlendirmeyi yaptı:

 

“Büyükşehir Belediyesi olarak Anadolu’nun gözbebeği Palandöken veKonaklı Kayak Merkezleri’nin daha rantabl olması için birkaç aydır bu konuya yoğunlaştık. Özelleştirme Dairesi Başkanlığı ile temas halindeyiz.Avrupa‘da bu işte uzman olan yetkililerden sürekli fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu konuda işin kompetanlarıyla brifing aldık. Özelleştirmesüreci Hükümetimizin garantörlüğünde yürütülmektedir. Amacımız Kış Oyunları ile yükselen bir trend yakalayan kayak merkezlerini Dünya’daki emsalleriyle rekabet edebilir bir hale getirmektir. Bugüne kadar yapılan çalışmalar çok güzel olmuş, hayal edilen projeye erişildiği zaman Erzurumkış sporlarının Davos’u olacaktır.”

 

 

 

 

“PALANDÖKEN’İ TANITAMIYORUZ”

Başkan Sekmen, Erzurum‘un kış sporlarında gerekli tesislere sahip olduğunu lakin tanıtımın istenilen seviyede olmadığını kaydetti. Sekmen, sözlerine şöyle devam etti:

Palandöken Kayak Merkezi maalesef istenilen şekilde tanıtılamıyor.Kolorado‘daki Apsen’de, İtalya‘daki Cortina’da, Tremblant Dağı’nda, NewEngland‘daki Stowe’de, Fransa‘nın Mont-Blanc eteklerinde, Kuzey Amerika‘nın Louise Gölü çevresinde, İsviçre‘de, ‘Alplerin İncisi’ unvanını elinde bulunduran Avusturya‘nın en ünlü kayak merkezi Kitzbuhel’de ve Whistler Blackcomb’da kayak ve snowboard yapan spor severlerPalandöken‘i bilmiyor, tanımıyor. Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri’ni Davos yapmaya ve Dünya’ya tanıtmaya hazırız.”

MEDYADA YER ALAN HABERLER

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SekmenPalandöken ile ilgili basın organlarında çıkan haberlere ilişkin şöyle konuştu:

“Bazı medya organlarında konuyla ilgili ortaya atılan asılsız iddialar bizi üzmüştür. Özelleştirme İdaresi ile merkezlerin daha iyi hale gelmesi için yapılan çalışmalara ilişkin ifade edilen yanlış değerlendirmeler planlanan projeleri engellemeye yöneliktir. Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri’nde yapılacak düzenlemeler bölgenin turizm potansiyelini 10 kat artıracaktır. Kimse endişe etmesin. Amacımız Erzurum‘un turizmini daha fazla artırmak ve bölgenin potansiyelini harekete geçirmektir.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.