Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Palandöken’da ilk sergi

28.05.2014 Çar, 6:36

Reklam

Palandöken Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesin de gectiğimiz yıl halkın hizmetine sunduğu Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde yürütülen 22 dalda öğrenim gören bin 462 kursiyerin hazırladığı eserleri “Alınteri Göznuru” ürünlerinin sergilendiği sergi açılışı yapıldı.

Palandöken Belediyesinin hazırlayıp sunduğu “Alınteri Göznuru” sergi açılışına Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SekmenBayburtBelediye Başkanı Mete Memiş, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet ÇiçekliErzurum Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Hulusi Bumin,Erzurum Müftüsü Hasan ÇınarPalandöken Belediye Başkanı OrhanBulutlar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Gazioğlu, İlçe Halk Eğitim Müdürü Erol Şimşek,İlçe Müftüsü Mustafa Baytar,  Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kadir Sabuncuoğlu, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Feridun Fazıl Özsoy,TRT Haber Müdürü Fikret Öztürk, Basın İlan Kurumu Müdürü Fikret Sönmez, Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdol Güzel, Bayburt Ticaret Odası Başkanı İbrahim Yumak, PalandökenBelediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, belediye daire amirleri, kurs hocaları, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

İHTİYACA GÖRE HER ALANDA KURS VERİYORUZ

Alınteri Göznuru isimli sergi açılışında kısa bir konuşma yapan PalandökenBelediye Başkanı Orhan Bulutlar,” Belediyemiz tarafından yoğun mesai harcayarak gecen yıl hizmete açtığımız Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezimizde eğitim adına hayatın her alanında meslek eğitimleri ile vasıflı eleman yetiştirip işsiz gençlerimize iş imkanı sağlamanın dışında okuma yazma, gitar, Bağlama, keman, resim,halk oyunları, spor branşları, arapca, ingilizce, bilgisayar, fotoğrafcılık,çocuk kreşi, bayanlara yönelik cenaze yıkama,dikiş nakış ile bugün açılışını yaptığımız bayanlara yönelik kurslarımızın sergisinde gördüğünüz gibi hayatın her alanında faaliyet gösteren Kültür Merkezini Palandöken‘e sunmaktan büyük mutluluk yaşamaktayım. Siz değerli katılımcılara, kurs öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunar kurs öğretmenlerimizi, kursiyerlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim’ dedi.

İKİNCİ KÜLTÜR MERKEZİMİZİ YILDIZKETTE YAPIYORUZ

Açılış konuşmasın da Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ikinci Kültür Merkezini ilçenin batı tarafı olan Yıldızkentte yapacaklarını müjdeledi. Başkan Bulutlar,” İlçemizi doğu kısmı olan Yunusemre Mahallemize yaptığımız bu Kültür Merkezi ve Spor Komleksini ne kadar doğru yere yaptığımızı bugün daha iyi anlıyorum. Merkezimize de bugün itibariyle bin 462 kursiyerimiz eğitim alırken bine yakın lisanslı sporcumuz da spor yapma imkanı buluyor. İlçemizin batı kısmı olan Yıldızkentte de ikinci bir Kültür Merkezimizi yaparak hem hizmetimizi adil bir şekil de ilçemize yaymış olacağız hem de bölgemiz deki eksiğimizi gidermiş olacağız. Yapmayı planladığımız Kültür Merkezimizin yeri hazır şu anda eksiksiz bir merkez oluşturmak için ince eleyip sık dokuyoruz proje üzerin de çalışıyoruz” diye konuştu.

Öte yandan sergi açılışın da Erzurum Büayükşehir Beldiye BaşkanıMehmet Sekmen, sergiyi düzenleyen Palandöken Belediye Başkanı OrhanBulutlara ve emeği gecenlere teşekkür etti. Alınteri Göznuru sergisinin açılış kurdelesini Protokol hep birlikte kestiler. Sergi alanını davetlere ilgi ile gezdi. Sertifika almaya hak kazanan yaklaşık 800 kursiyerin sertifikaları ise Perşembe günü yapılacak olan ikinci bir törenle verilecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.