Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Palandöken’de fazla mesai

11.12.2012 Sal, 7:28

Reklam

Erzurum ’da önceki gün gece geç saatlerinde başlayan ve gün boyunca devam eden kar yağışı sonrası Palandöken Belediyesi karla mücadele ekipleri çalışmalarına hız verdi. Ekiplerin gece-gündüz demeden 24 saat boyunca yürüttüğü kar temizleme ve yol açma çalışmaları, Palandöken ilçesinin genelinin yoğun kar yağışından kaynaklanan olumsuz koşullardan etkilenmemesini sağladı.

 
“EKİPLERİMİZ GÖREV BAŞINDA”
Palandöken Belediyesi’ne bağlı ekiplerin karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi veren Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ilk etapta kar yağışından en çok etkilenen Köy mahallelerine müdahale edildiğini, sabahın erken saatlerinden itibaren sorumluluğumuzda bulunan yollar, sokaklar ve bulvarların temizliğine başlandığını söyledi. Ara sokaklarda ve kaldırımlarda biriken karların ise insan gücüyle temizlendiğini söyleyen Başkan Bulutlar, Palandöken Belediyesi karla mücadele ekiplerinin daima vatandaşların hizmetinde olduğunun altını çizdi.

 
“KÖY MAHALLE YOLLARI AÇILDI”
Kar yağışının başladığı ilk saatlerden itibaren yol açma çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü söyleyen Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Palandöken Belediyesi’ne bağlı 19 Köy Mahallesin de yapılan yoğun karla mücadele çalışmaların da ilçe merkeziyle bağlantısının kesintisiz olarak sağlanabildiğini vurguladı. Fakat açılan yolların ve yağan karla birlikte tipi etkisiyle küçük ve basit aksamalar meydana geldiğini zaman zaman köy mahallelerinde oturan vatandaşların ahır, samanlık ve basmalıkların yollarının da açılmasını talep edildiğini söyledi.

 
“BELEDİYEMİZ VATANDAŞIN HİZMETİNDE”
Palandöken Belediyesini 7/24 saat Vatandaşın hizmetinde olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,” 2 adet önden küreme aracı, 1 adet tuzlama kamyonu, 2 greyder,5 adet tekerlekli loder, 1 adet mini loder ve 4 adet kamyon ile karla mücadele için 140 ekip ve tuz stoklarımız mevcut bulunmaktadır. İhtiyaç halinde ekiplerimizin sayısını artıracağız. 17 merkez 19 köy mahallemizi bölgelere ayırdık ve her bölgeden sorumlu araç ve personelimiz olumsuzluklara müdahale ediyor. Ekiplerimiz kar yağışının günlük yaşamı olumsuz etkilememesi için 7/ 24 saat mesai yapacak. Belediyemizin almış olduğu tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarımız da karlı havaya karşı araçlarını hazırlıklı tutsunlar. Kar lastiklerini takıp, mümkünse toplu taşıma araçlarından faydalansınlar. Kar temizleme çalışmaları sırasın da en fazla sıkıntı çekilen konuların başın da araç sahiplerini araçlarını gelişi güzel park etmeleri vatandaşlardan isteğimiz ekiplerimize yardımcı olmaları. Ayrıca araçlarında trafik kanununa göre bulunması gereken tüm aparatları bulundursunlar ”dedi.

 
Vatandaşlar, kar nedeniyle oluşabilecek olumsuz durumları 317 05 94/95-96-97 ve 0549 316 20 61 numaralı telefonu arayarak iletebilecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.