Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Sağlık, Slayt Haber > Palandöken’de Fizik Tedavi Merkezi açıldı

24.11.2014 Pts, 13:56

Palandöken’de Fizik Tedavi Merkezi açıldı

Reklam

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Palandöken devlet Hastanesine fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi açtı. 
Kurulan merkez hakkında bir açıklama yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Fazlı Erdoğan Erzurum artık sağlık alanında Dünyada adından söz ettiren bir il haline geldi. Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerini daha kolay ve hızlı alabilmesi için Genel Sekreterliğimiz bünyesindeki tüm hastanelerde çalışmalarımız durmaksızın devam etmekte.
Bunlardan biride palandöken Hastanemizde açtığımız Fizik Tedavi ve rehabilitasyon merkezimiz oldu.
Erzurum ve Bölge halkına hayırlı olsun sağlık ta dönüşüm çerçevesinde Bakanlığımızla koordineli olarak vereceğimiz hizmetler artarak devam edecektir dedi.
Hizmete sunulan merkezle ile ilgili konuşan Palandöken Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm.Dr. Zülküf Kaya hastanemize kurduğumuz bu ünite ile günde yaklaşık 60 hastaya hizmet vermekteyiz.
Ünitemizde kas, eklem, kemik ve omurga hastalıkları, felç, yumuşak doku hastalıkları, sinir yaralanmaları, özürlülük halleri gibi her yaşta insanları etkileyen, fonksiyon ve işgücü kaybına neden olan hastalıklara etkin tedavi uyguluyoruz.
Bu tür hastalıklarda hastanın bir fizik tedavi hekimine erken dönemde başvurmasının çok önemli olduğunu da vurgulayarak; “Ağrı kronikleşmeden, fonksiyonel yetersizlik artmadan hastalığın nedeni saptanmalı ve tedavisi düzenlenmelidir” dedi
Teknik altyapı ve donanımın bu alandaki gelişmelere uygun olarak düzenlendiğini kaydeden Kaya, “Kliniğimiz; insan odaklı hizmet anlayışı ile güvenilir, bilimsel, etik değerlere bağlı, insan sağlığına saygılı, hasta güvenliği odaklı, profesyonel ve dinamik personeli ile hizmet veren yenilikçi bir ünite olarak hizmet vermekte.
Ayrıca kliniğimize tedavileri için gelen hastalarımıza burada ihtiyaç duyacakları ‘Havlu seti ve diğer tedavi amaçlı ihtiyaçlarını da biz gideriyoruz, her yeni gelen hastamızın havlu seti steril poşetlerinden çıkarılarak kendilerine sunuluyor bundan çok memnun oluyorlar dedi.
Uzm.Dr.Zülküf Kaya Palandöken Devlet Hastanesinde yeniliklerin her geçen gün artarak devam ettiğini Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Fazlı Erdoğan’ın hazırlanan her türlü yeni projeye çok sıcak olduğunu bunun getirisinin de memnun hasta potansiyelini yükselttiğini söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.