Anasayfa > Kültür-Sanat, Slayt Haber > Palandöken’den Kalpler’e

06.08.2012 Pts, 13:50

Palandöken’den Kalpler’e

Reklam

Palandöken Belediyesi Kültür Etkinlikleri Kapsamına da Erzurum’un yetiştirdiği genç yazarlarından biri olan İrfan Gürkan Çelebi’nin, “Vahiyden Kalbe” isimli kitabını 3. Baskısını Ramazan hediyesi olarak ücretsiz okurlarıyla buluşturdu.

 

 
MUTLULUĞUN KİTABI 1400 YIL ÖNCE VARDI
İrfan Gürkan Çelebi, “Vahiyden Kalbe” adlı çalışmasında yıllardır bulunamayan mutluluğun formülünün Kur’an-ı Kerim’deki 40 ayette saklı olduğunu söylüyor. ‘Mutluluğun formülünü bulmanın binbir yolu’na dair bugüne kadar yüzlerce kitap yayınlandı. Birbirinin kopyası olan bu kitaplar yayınlanmaya da devam ediyor. Oysaki Erzurumlu genç yazar İrfan Gürkan Çelebi, bunlara hiç gerek olmadığını düşünüyor. Mutluluğun formülünü veren kitap, 1400 yıl öncesinden insanoğluna zaten gönderilmişti. Birçok filozofun, edebiyatçının sözlerine kulak verip mutluluğun peşine düşen insanlar, Yüce Yaratan’ın tavsiyelerini yıllarca göz ardı etmişlerdi. Yazar Çelebi’ye göre Aristo’yu, Rousseau’yu, Shakespeare’i çok iyi bilenler, aslında kendilerini herkesten daha iyi tanıyan Yaratıcı’nın mutluluk önerilerini araştırmadılar. Belki de merak etmediler. Aslında Kur’an-ı Kerim mutluluğun başucu kitabıydı. Çelebi,” Bu kitabın 3. Baskısını Kültür Etkinlikleri kapsamın da Ramazan hediyesi olarak ücretsiz bir şekil de Erzurumlu okurlarla buluşturan Palandöken Belediye Başkanımız Sayın Orhan Bulutlara teşekkür ederim”.

 

 
BAŞKAN BULUTLAR, “KÜLTÜR HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK”
Palandöken Belediyesinin Kültür ve Sanat etkinlikleri artarak devam edeceğini söyleyen Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,” İlçemiz kış sporları ve kış turizmi merkezi olmanın yanı sıra kültür ve sanat merkezi olması için yerel yönetim olarak üzerimize düşen sorumluluk ve bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda belediye olarak 500 kişilik kapalı spor salonu, meslek edindirme kurslarını da verileceği çok amaçlı kültür merkezi inşatlarımız hızla yükseliyor. Palandöken Mahallemiz de tamamlanan Bilgi ve Kültür Evimiz hizmete açılacak günü bekliyor. Belediyemizin Kültür Hizmetlerinin 6. Serisi olan “Vahiyden Kalbe” isimli kitabın yazarı Erzurum’un yetiştirdiği genç, güzel ve temiz Yazarımız İrfan Gürkan Çelebi, kitabının bir solukta okuyacağınız bu güzel kitap okurlarıyla buluşturmanın mutluluğu içerisindeyim” dedi. Kültür ve Sanat Dostlarına da kısa bir mesaj gönderen Başkan Bulutlar,” Belediyemizin kültür hizmeti olarak sunduğumuz bu kitap size yüce yaradan’ımızın insana ve topluma mutluluk içerisinde yaşaması için neler yapması gerektiğini söylediği ayetleri bir araya getirerek, en doğru yol haritasını sunuyor. Unutmamak gerekir ki, mutlu bir aile huzurlu bir toplumun ilk ve en önemli adımıdır” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.