Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Palandöken’den Kitap Seti

20.09.2012 Per, 14:07

Reklam

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, okulun ilk günlerinde birinci sınıf öğrencilerine boyama kitabı ve çeşitli eğitim seti hediye etti ve başarılar diledi.

 
Belediye Başkanı Bulutlar, Ertuğrul Gazi Mahallesinde bulunan Alpaslan ilkokulunda heyecanlı şaşkın öğrencileri yalnız bırakmadı. Tek tek sınıfları dolaşan ve minik öğrencilerle yakından ilgilenen Bulutlar, öğrencilere boyama kitabı ve eğitim seti hediye etti.

 
Eğitim ve öğretim yılının, yeni sistemin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını dileyen Bulutlar : “Yeni eğitim ve öğretim yılında Okul Müdürlerimize, Müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve çok değerli velilerimize başarılar diliyorum. Ayrıca özelliklede şunu ifade etmek istiyorum, Geleceğimizin güvencesi olan siz öğrencilerimizi, ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için, tüm imkânlarımızı sizlerin hizmetine sunma çabası içindeyiz. Eğitim ve öğretiminize katkıda bulunmak, sizlerin heyecanınızı ve sevincinizi paylaşmak için sizlere birer takım eğitim seti hediye etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Öğrencilerimizin daha kaliteli ve modern ortamlarda eğitim ve öğrenim görebilmeleri için Palandöken Belediyesi olarak elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

 
ÖĞRETMENLERE OLAN GÜVENİMİZ TAMDIR
Yeni Eğitim ve Öğretim yılı için öğretmenlere bir mesajda veren Başkan Bulutlar konuşmasını şöyle sürdürdü,” Topluma hizmet veren her meslek saygındır. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Başöğretmen Atatürk, “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek, sizlere olan inancını ve güvenini belirtmiştir. Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, milletimizin milli ve manevi değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

 
Yaklaşık 2 bin adet eğitim seti dağıtım törenine Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutların yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Necdet Aydın, Muzaffer Taşyürek, Okul Müdürü Ahmet Muhtar Gacır ve Okul Müdür Yardımcıları katıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.