Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > Pasinler’de gıda denetimi

08.08.2012 Çar, 14:11

Reklam

Pasinler Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri her ay rutin olarak iş yerlerinde yapılan gıda denetlemelerini ramazan ayında da artırarak devam ettiriyor.

 
Erzurum’un Pasinler İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli Gıda Mühendisleri Ömer Faruk Karyağdı ve Gül Çağlaroğlu, her ay ilçede iş yerlerinde yaptıkları gıda denetlemelerini ramazan ayında da sürdürüyor. Gıda piyasasının çok hareketli olduğu bugünlerde denetlemeler sıkılaştırarak devam ettiren görevliler, işletmelerin uyması gereken hijyenik şartların yerine getirilmesi konusunda da uyarılar yapılıyor.

 

 
Pasinler İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dilek Kara, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu gereğince İlçe Müdürlüğümüzde görevli gıda denetçileri tarafından ilçede bulunan gıda işletmelerine yapılan rutin denetimlerin ramazan ayında da yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, görevliler tarafından İşletme sahiplerine uymaları gereken asgari teknik ve hijyenik şartlar konusunda bilgilendirildiği kaydetti.
Kara, vatandaşlardan gelen şikayetler değerlendirilerek kanuna aykırı hareket eden işletmelere cezai yaptırımların uygulandığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.