Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > Pasinler’e Termal Köy

23.09.2012 Paz, 8:35

Reklam

Erzurum’un Pasinler ilçesinde yapımı planlanan Akasya Vadisi Hasankale Termal Tatil Köyü’nün bugün yapılan törenle temeline ilk harç konuldu.
Temel atma törenine Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, AK Parti Milletvekilleri Adnan Yılmaz ve Muhyettin Aksak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Pasinler Kaymakamı Cihangir Güler, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ve Çağ Grubu Onursal Başkanı Prof. Dr. Kerim Sunguroğlu ve çok sayıda davetli katıldı.
Tören Kur-an tilaveti ile başladı. Programın açılış bölümünde konuşan Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, böylesine önemli bir projenin ilçelerinde yapılmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek, Pasinler7in marka ilçe olma yolunda önemli bir adım attığını söyledi.
AK Parti Milletvekili Adnan Yılmaz ise konuşmasında “Bu proje tüm Erzurum’un projesidir. Tesis tamamlandığında 250 oda ve bin yatak kapasiteli Termal Devremülk konutları ülkemizin gözbebeği bir yatırımı haline gelecektir. Bu proje insanlarımıza sağlık yönünden şifa dağıtacak bir projedir. Aynı zamanda ilçede yeni iş kollarının ortaya çıkmasına katkı sağlayacak bir projedir.” şeklinde konuştu.
Milletvekili Muhyettin Aksak ise konuşmasında “Erzurum 2011’ e kadar Doğu Anadolu bölgesini sürükleyen bir ildi. Ama 2011 yatırımlarından sonra Erzurum artık Türkiye’nin dünyanın çok önemli bir ili oldu. Belki biz Erzurumlular olarak bu yatırımların içinde olduğumuz için bu değişimin farkında olmaya biliriz. Bu yatırımlarla birlikte ilçelerimizde cazibe merkezi haline geliyor.” İfadelerini kullandı.
Proje hakkında bilgi veren Çağ Grubu Onursal Başkanı Prof. Dr. Kerim Sunguroğlu da şunları kaydetti; “6 katlı 3 blok halinden oluşan bin yatak kapasiteli 215 daireden oluşacaktır. Hanımlar ve beyler için ayrı ayrı olmak üzere termal havuzlar inşa edeceğiz. Kısacası en lüks, en konforlu şekilde binalarımızı hizmete sunacağız. Bu tesisin yapım maliyeti yaklaşık olarak 30 milyondur. Tesisin ilk bölümü 2013, ikinci bölümü ise 2014 yılında hizmete açılacaktır.” dedi.
Erzurum Valisi Sebahhattin Öztürk de konuşmasında “Şimdi Erzurum için böyle güzel bir fırsat doğdu. Bu fırsatın ilimize ve ilçemize büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Bu proje kapsamında ilçeye dönüşümlü olarak 25 bin insanın geleceği söyleniyor. Bu rakam 15 bin nüfusu olan bir ilçe için çok büyük bir oran. Ayrıca gelen insanların en az 7 milyon lira bırakacağı tahmin ediliyor. Erzurum’a yapılan yatırımlar, Erzurum’da yapılan işler kolay işler değil. Erzurum’a son 2 senede çok büyük yatırımlar yapıldı.” diye konuştu.
Akasya Vadisi Hasankale Termal Tatil köyünün temeli dualar eşliğinde törene katılan protokol mensuplarınca atıldı.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Erdal Saatcioğlu

İhlas Kuzuluk Termal kaplıca devre mülk evlerininden 16 yıl önce aldım her yıl gitmekteyim.Kuzuluk beldesinin bu yatırımdan sonra çok geliştiğini görenlerdenlm. Akasya Vadisi Hasankale Temal tatil köyü hayırlı olsun haberde anlatılanların hepisi tesis işletmeye başladığında gerçekleşeği aşikardır.Pazarlama Erzurum ve çevre illerde ve ilçelerde hemen başlamalıdır.

23.09.2012, 12:21