Anasayfa > Slayt Haber > Patnos’ta Aras Elektriğe saldırı

18.11.2014 Sal, 15:17

Patnos’ta Aras Elektriğe saldırı

Reklam

Ağrı’nın Patnos ilçesinde dün gece saatlerinde yaklaşık 100 kişilik bir grup, Aras Edaş binasına saldırı düzenlendi. 
Konuyla merkezi Erzurum’da bulunan Aras Edaş Genel Müdürlüğü tarafından yazılı açıklama yapıldı.
Açıklamada; “Aras Edaş’ın Patnos ilçesinde yapmış olduğu elektrik dağıtımını iyileştirme çalışmaları esnasında kısa süreli elektrik kesintileri yaşandı. Elektrik kesintilerini bahane eden, daha önceden örgütlenmiş olduğu anlaşılan bir grup tarafından, Aras Edaş binasına ve çalışanlarına saldırı düzenlendi. Yapılan saldırıda can ve mal kaybı yaşanmazken, şirket personeli çalışamaz hale geldi.
Yaşanan kesintilerin kasıtlı yapıldığını öne süren grup olay çıkarmak isterken, Aras Edaş çalışanları sakinliğini koruyarak, olayların yatışmasını sağladı. Elektrik kesintilerinin kasıtlı olmadığı, ilçede elektrik dağıtımının düzenli ve daha sağlıklı olması için iyileştirme çalışmalarının devam ettiği, usülsüz kullanımlardan dolayı aşırı yüklenmenin meydana geldiği, bu aşırı yüklenmelerin kısa süreli kesintilere sebep olduğu bildirilirken, yapılan saldırıyı haksız bularak kınadı. “
Yaşananların, huzursuzluk çıkarmak isteyen bir grubun, halkı yanlış bilgilendirmesiyle oluştuğu aktarıldı. Elektrik dağıtımında herhangi bir problem olmadığı kaydedildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.